مجله نقد فیلمگردی
اخباراخبار سینمامارکت

آغاز فروش اینترنتی فیلم سینمایی به وقت شام

به وقت شام فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا محصول سال ۱۳۹۶ می‌باشد. این فیلم موفق به دریافت ۳ سیمرغ بلورین در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، به وقت شام فیلمی به کارگردانی و نویسندگی ابراهیم حاتمی‌کیا محصول سال ۱۳۹۶ می‌باشد. این فیلم موفق به دریافت ۳ سیمرغ بلورین در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر شد.

«به وقت شام» داستان پدر و پسر خلبانی به نام های یونس و علی است که مأموریت ویژه آنها به پرواز درآوردن هواپیمایی در تَدمُر به سمت دمشق می باشد، آنها باید مردم تحت ظلم داعش را به وسیله این پرواز نجات دهند، اما در این راه مشکلات زیادی در انتظار آنهاست…

فیلمبرداری «به وقت شام» با سرمایه‌گذاری سازمان هنری رسانه‌ای اوج در اوایل خرداد ماه ۱۳۹۶ در لوکیشن مربوط به یکی از فرودگاه‌های نظامی در تهران آغاز شد و در ادامه در لوکیشن‌های متعددی از جمله شهرک سینمایی دفاع مقدس، پایگاه هوایی شیراز، اصفهان، روستاهای اطراف شهریار و شهر دمشق در سوریه پیگیری شد و در روز ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ به پایان رسید. همزمان با فیلمبرداری، تدوین این فیلم نیز توسط مهرداد خوشبخت انجام گردید.

این فیلم برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی (ابراهیم حاتمی کیا )، برنده سیمرغ بلورین بهترین موسیقی (کارن همایونفر )، برنده سیمرغ بلورین بهترین صدا گذاری (علیرضا علویان )، نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم محمد خزاعی، نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه های ویژه میدانی محسن روزبهانی، نامزد سیمرغ بلورین بهترین جلوه های بصری سید هادی اسلامی، نامزد سیمرغ بلورین بهترین تدوین مهرداد خوشبخت، نامزد سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری طاهر پیشنوایی، نامزد بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر و تندیس بهترین فیلم از هفتمین جشن سینمایی ققنوس شد.

این فیلم یکی از پنج فیلم پر فروش سال ۹۷ است که در اکران نوروزی بیش از ۱۳ میلیارد تومان فروش داشته و مخاطبان بسیاری را به سینما کشاند.

تماشای فیلم سینمایی «به وقت شام»
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن