مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره هانقد و بررسی

لازم نیست فیلم پرتره همه اطلاعات را درباره یک فرد بگوید

پیروز کلانتری کارگردان مستند « همایون» گفت: فیلم پرتره قرار نیست لزوما همه اطلاعات را درباره یک شخصیت به شما بگوید و هر فیلمی می تواند بخشی از شخصیت یک اثر را به شما معرفی کند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، ناصر صفاریان مستند ساز و مجری کارشناس فیلم خبر، این فیلم را یک فیلم دایره المعارفی درباره همایون صنعتی ندانست وعنوان کرد: پیروز کلانتری در همان ابتدای فیلم به شما می گوید که این فیلم، روایت شخصی او از شخصیت شناخته شده همایون صنعتی است .

کلانتری با اشاره به این مطلب که سرمایه گذار فیلم بسیار همایون صنعتی را دوست داشت، گفت: این فیلم به مثابه سفره ای است که برای شناخت همایون صنعتی پهن شده است و برای من در ساخت این فیلم همین موضوع مهم بود که مخاطب با دیدن این فیلم علاقمند به آشنایی با این شخصیت شود.

پیروز کلانتری ادامه داد: مستند پرتره به نوعی گفت و گو و مواجهه کارگردان با یک شخصیت است که می تواند با نوع مواجهه ای که تا به حال وجود داشته است، متفاوت باشد. به طور مثال شعرهای همایون یا شنیده نشده و یا دوست داشته نشده است در حالیکه من از علاقمندان شعر او بودم و همین را در کارم نشان دادم.

رضا عبیات فیلمبردار این مستند هم عنوان کرد: وقتی فیلمی از نوع پرتره خارج می شود شما باید به روایت کارگردان نزدیک شوید و نگاهتان را به نوع نگاه او در فیلمبرداری نزدیک کنید.

حسن مهدوی صداگذار این فیلم هم که در جلسه حضور داشت، گفت: به دنبال کسی بودیم که با نحوه شعر خواندنش حس و حال همایون را به ما منتقل کند. بسیاری را برای خواندن شعرها در نظر داشتیم که در نهایت از بین آنها سیامک صفری انتخاب شد.
همیلا موید تدوینگر فیلم هم اظهار داشت: پیروز کلانتری کاملا یک الگوی دکوپاژ شده در ذهن دارد و همین کار را برای تدوینگر آسان می کند. کار کردن با ایشان یک کلاس درس برای افرادی است که با ایشان کار می کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن