مجله نقد فیلمگردی
فیلم شناسیگزارش

از برنامه جدید فضلی نژاد تا “چ” حاتمی کیا

در هفته گذشته شش محصول جدید بر روی سایت سینمامارکت با موضوعات علمی، سیاسی و اجتماعی قرار گرفته است

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در هفته گذشته شش محصول جدید بر روی سایت سینمامارکت با موضوعات علمی، سیاسی و اجتماعی قرار گرفته است که در میان این شش محصول جدید یک فیلم سینمایی، قسمت اول برنامه شوکران و چهار مستند قرار دارد.

محصولات جدید سینمامارکت در بخش تازه های سایت قرار دارد. شما میتوانید در ادامه معرفی کوتاهی از هریک از محصولات مطالعه کنید.

برای مشاهده و یا خرید هریک از محصولات بر روی نام محصول کلیک کنید.

۱- مستند قطب جنوب یک سال بر روی یخ

ین مستند، در قطب جنوب و در جزیره راس که مقر دو پایگاه پژوهشی ایستگاه مک موردو ایالات متحده و پایگاه اسکات نیوزیلند است، تهیه شده است. این مستند، وقایع یک سال زندگی و کار در یک ایستگاه دورافتاده را در فصل تابستان (اکتبر تا فوریه) ودر زمستان طولانی و تاریک ( فوریه-اکتبر ) که در آن خورشید به مدت چهار ماه طولانی نمی تابد را نشان می دهد.

۲- قسمت اول برنامه شوکران

برنامه تلویزیونی “شوکران” شامل گفتگوهای چالشی با متفکران ایرانی می‌باشد.
در برنامه شوکران شخصیت‌های طراز اول فکری و فرهنگی مانند استاد سیدعبدالله انوار، مهدی محقق، شاهین فرهت، داوود هرمیداس باوند، هوشنگ ماهرویان، غلامرضا اعوانی، سیدحسن امین، منوچهر آشتیانی، داور شیخاوندی، و… حضور دارند و پیرامون داغ ترین مباحثات عرصه اندیشه، فرهنگ و سیاست به بحث می پردازند.

برنامه شوکران

۳ – مستند بدون مرز

مستند “شاطری” درباره زندگی شهید حسن شاطری است و ناگفته هایی دیدنی و شنیدی از این شهید بزرگوار در فیلم روایت شده است. این شهید بزرگوار که معروف به مهندس حسام خوش‌نویس بود، یکی از فرماندهان سپاه قدس و مسئول بازسازی لبنان بود. او عمرش را وقف مبارزه با صهیونیست ها و ساخت و تجهیز مدارس لبنان کرده بود.

۴- مستند سراج

مستند “سراج” روایتی کوتاهی از شهید مدافع حرم که تکفیری‌ها به کشتن آن افتخار دارند.

۵- مستند کرمانشاه تسلیت

مستند «کرمانشاه تسلیت» روایتی است از حضور نیروهای داوطلب و سپاه برای یاری رسانی به زلزله زدگان کرمانشاه در مناطق مختلف این استان از جمله سرپل ذهاب و ثلاث باباجانی؛ حضوری برآمده از فطرت پاک انسانی و وظیفه خدمت گزاری به مردمی که انقلاب و نظام اسلامی، به یاری آنها به پیروزی رسید و قد برافراشت.

۶- فیلم سینمایی «چ»

در اواخر مرداد سال ۱۳۵۸، دکتر مصطفی چمران(فریبرز عرب‌نیا) از طرف دولت موقت مأموریت پیدا می‌کند به پاوه برود و درگیری داخلی به‌ وجود آمده در آنجا را خاتمه دهد. سه رأس درگیری موردنظر را مردم پاوه، کردهای جدایی‌طلب و رزمندگان پاسدار تشکیل می‌دهند. چمران با تکیه بر نگاه عرفانی و بینش صلح‌جویانه‌اش، هم باید در برابر جسارت و میل به عدالت‌طلبی اصغر وصالی(بابک حمیدیان) به عنوان فرمانده پاسداران مستقر در پاوه مقاومت کند و هم دکتر عنایتی(مهدی سلطانی) به عنوان رئیس کردهای شورشی را قانع کند که دست از درگیری بردارد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن