سایت سینمامارکت
اخباربرنامه های تلویزیونی

از «حلقه عاشقان» اهل‌بیت (ع) تا «خانم نماینده» در شبکه مستند

شبکه مستند به مناسبت اربعین حسینی دوشنبه ۷ آبان مستندهای «حلقه عاشقان»، «خانم نماینده» و «فروشی نیست» را روانه آنتن خواهد کرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند «حلقه عاشقان» به کارگردانی حامد کلجه‌ای و تهیه‌کنندگی علی نظری دوشنبه ۷ آبان ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند یک اثر پژوهشی درباره چگونگی شکل‌گیری و تاریخچه سنت زیارت پیاده‌روی اربعین حسینی است که به مصائب شیعیان و عاشقان زیارت مزار امام حسین (ع) در طول تاریخ می‌پردازد.

حامد کلجه ای از مستندسازان موفق قزوینی است که فعالیت فیلم‌سازی خود را از سال ۸۱ آغاز کرده و جایزه جوان برگزیده کشوری بخش فیلم را از جشنواره حضرت علی‌اکبر (ع) (جوان برگزیده ایرانی -۱۳۹۱ در کارنامه هنری خود دارد.

مستند «خانم نماینده» به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی مجید عزیزی هم درباره خانم سینتیا مک کینی نماینده سابق کنگره آمریکا که به سیاست‌های بین‌المللی و داخلی حکومت آمریکا نقدهای زیادی داشت و به‌عنوان نماینده کشورش در راهپیمایی اربعین شرکت کرده است.

این مستند امشب ساعت ۱۹:۳۰ از این شبکه پخش می‌شود و بازپخش آن نیز سه‌شنبه ۸ آبان هم‌زمان با اربعین حسینی ساعت ۱۵:۳۰ خواهد بود.

مستند «فروشی نیست» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امین قدمی در شبکه مستند تولیدشده است و به مناسبت اربعین حسینی در جدول پخش این شبکه قرارگرفته است.

این مستند که امشب ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود، به بازگویی خاطرات یک پدر و پسر عراقی پرداخته و آن‌ها از خادمی زوار راهپیمایی اربعین و خاطرات زمان رژیم بعث می‌گویند که با سختی به زائران کمک می‌کردند.

این مستند ۲۶ دقیقه‌ای در اربعین حسینی از ساعت ۱۰ بازپخش خواهد شد.

برچسب ها
برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام بلاگ سینمامارکت بپیوندید: کانال بلاگ سینمامارکت

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن