سایت سینمامارکت
اخباربرنامه های تلویزیونی

از «حلقه عاشقان» اهل‌بیت (ع) تا «خانم نماینده» در شبکه مستند

شبکه مستند به مناسبت اربعین حسینی دوشنبه ۷ آبان مستندهای «حلقه عاشقان»، «خانم نماینده» و «فروشی نیست» را روانه آنتن خواهد کرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند «حلقه عاشقان» به کارگردانی حامد کلجه‌ای و تهیه‌کنندگی علی نظری دوشنبه ۷ آبان ساعت ۲۱ از شبکه مستند پخش می‌شود.

این مستند یک اثر پژوهشی درباره چگونگی شکل‌گیری و تاریخچه سنت زیارت پیاده‌روی اربعین حسینی است که به مصائب شیعیان و عاشقان زیارت مزار امام حسین (ع) در طول تاریخ می‌پردازد.

حامد کلجه ای از مستندسازان موفق قزوینی است که فعالیت فیلم‌سازی خود را از سال ۸۱ آغاز کرده و جایزه جوان برگزیده کشوری بخش فیلم را از جشنواره حضرت علی‌اکبر (ع) (جوان برگزیده ایرانی -۱۳۹۱ در کارنامه هنری خود دارد.

مستند «خانم نماینده» به تهیه‌کنندگی احمد شفیعی و کارگردانی مجید عزیزی هم درباره خانم سینتیا مک کینی نماینده سابق کنگره آمریکا که به سیاست‌های بین‌المللی و داخلی حکومت آمریکا نقدهای زیادی داشت و به‌عنوان نماینده کشورش در راهپیمایی اربعین شرکت کرده است.

این مستند امشب ساعت ۱۹:۳۰ از این شبکه پخش می‌شود و بازپخش آن نیز سه‌شنبه ۸ آبان هم‌زمان با اربعین حسینی ساعت ۱۵:۳۰ خواهد بود.

مستند «فروشی نیست» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی امین قدمی در شبکه مستند تولیدشده است و به مناسبت اربعین حسینی در جدول پخش این شبکه قرارگرفته است.

این مستند که امشب ساعت ۲۲:۳۰ پخش می‌شود، به بازگویی خاطرات یک پدر و پسر عراقی پرداخته و آن‌ها از خادمی زوار راهپیمایی اربعین و خاطرات زمان رژیم بعث می‌گویند که با سختی به زائران کمک می‌کردند.

این مستند ۲۶ دقیقه‌ای در اربعین حسینی از ساعت ۱۰ بازپخش خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام بلاگ سینمامارکت بپیوندید: کانال بلاگ سینمامارکت

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن