مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره فیلم فجرجشنواره ها

اطلاعات تکمیلی درباره تازه‌ترین فیلم «نرگس آبیار»

«شبی که ماه کامل شد» یکی از چالشی ترین فیلم های راه یافته به بخش مسابقه است، فیلمی که بنا به اطلاعات ارائه شده در رسانه ها، موضوعش حول زندگی عاطفی عبد الحمید ریگی، برادر عبد المالک می گذرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، طبق مستندات واقعی ، زن عبد الحمید دختری است جنوب شهری که خانواده اش اصالتی قمی دارند. شبنم مقدمی که در این فیلم نقش مادر زن عبد الحمید را بازی می کند، در گفت وگویی که به تازگی با یکی از روزنامه های صبح داشته این موضوع را به شکلی تلویحی تایید کرده و گفته :« این کاراکتر یک ته لهجه قمی دارد.خانم آبیار خیلی در بازی گرفتن و بازی‌گردانی متبحر است. من اگر شش دانگ به او گوش می‌دادم همه‌چیزهایی که لازمه ی اجرای نقش بود را پیدا می کردم؛ به من گفتند می‌توانی این خانم را (شخصیت واقعی) را ببینی اما من این کار را نکردم. حالا وقتی فیلم را ببینید متوجه می‌شوید که چرا این کار را نکردم. نرگس آبیار چون می‌نویسد آدم‌های فیلم‌هایش را خوب می‌شناسند و این خیلی به بازیگر کمک می‌کند.طرح جامعی از کاراکتر را در اختیار من گذاشت.»

پازل قصه «شبی که ماه کامل شد» زمانی تکمیل می شود که به یکی دیگر از گزارش های منتشر شده درباره ستاره های حاضر در جشنواره فجر مراجعه کنیم. در این گزارش جالب به شغل های کاراکترهای فیلم های مهم جشنواره اشاره شده است. یکی از این کاراکترها، کارکتر مادر زن عبد الحمید در فیلم شبی که ماه کامل شد با بازی شبنم مقدمی است . در توضیح شغل او در این فیلم آمده است :« او زنی است پنجاه و چند ساله و خانه‌دار که البته برای خود یک کار وکاسبی خانگی راه انداخته. کارش این است که از چابهار و آن حوالی اجناسی مثل پارچه و لوازم آرایش می‌آورد و به اهالی محله و در و همسایه‌ها می‌فروشد. شغل او از این جهت بار دراماتیک در فیلم دارد که در جریان یکی از همین سفرها که دخترش همراه اوست، با عبدالحمید روبه‌رو می‌شوند و عاشق هم می شوند . او با این ازدواج مخالف است و دخترش به‌رغم میل باطنی او به عقد عبدالحمید در می‌آید. »

حالا باید منتظر ماند و دید که اطاعات ارائه شده تا چه اندازه با فیلمی که در جشنواره اکران می شود همخوانی دارد. تا الان از گریم و کاراکترهای هوتن شکیبا در نقش عبد الحمید ریگی و الناز شاکردوست در نقش همسر این کاراکتر رونمایی شده است. طبق اظهار نظر یکی از اعضای هیات انتخاب شاید اتفاقی که سال گذشته برای فیلم « عرق سرد» افتاد، امسال برای « شبی که ماه کامل شد» بیفتد و همه بازیگران آن کاندیدای سیمرغ بلورین شوند. از این بین بازیگران فیلم، شبنم مقدمی و فرشته صدر عرفایی سابقه کسب سیمرغ بلورین را دارند، که مقدمی یکی از سیمرغ هایش را در همکاری با نرگس آبیار به دست آورده است.

منبع
هفت صبح
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

‫۲ نظرها

    1. بسیار فیلم زیبا اثر گذار تکان دهنده دست کارگردان و عوامل درد نکنه بهترین فیلم تاریخ ایران ایشالا فیلمهای دیگه ی ایشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن