مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

اعتیاد به بازی‌های آنلاین در مستند «پول بده بازی کنم»

مستند «پول بده بازی کنم» سال ۱۳۹۵ به تهیه‌کنندگی اسدالله دیانتی و کارگردانی محسن نجفی‌مهری در استودیو رضوان تولید شده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، محسن نجفی‌مهری، کارگردان مستند «پول بده بازی کنم» در ارتباط با علت پرداختن به این سوژه گفت: ایده ساخت مستند و تحقیق درباره اعتیاد به بازی‌های آنلاین بویژه کلش آف کلنز را ابتدا یکی از دوستانم با من مطرح کرد که اتفاقا در آن روز موضوع را زیاد جدی نگرفتم اما پس از اندکی تحقیق متوجه شدم موضوع بسیار مهمی است به اندازه‌ای که حتی می‌توان از آن به عنوان یک تهدید فرهنگی یاد کرد.

در ادامه تحقیقات موارد بسیار عجیب و ناراحت‌کننده‌ای مشاهده شد؛ به عنوان مثال یکی از این موارد زوجی بودند که به‌ خاطر اعتیاد مرد خانواده به بازی کلش آف کلنز در حال طی مراحل قانونی طلاق بودند. عجیب‌ترین موردی که در مراحل ساخت مستند با آن مواجه شدیم و در مستند نیز به آن اشاره شده جوانی به نام منصور از اهالی گنبدکاووس بود.

وی کلش آف کلنز را به منبع درآمد خود تبدیل کرده و به نمایندگی از دیگران بازی می‌کرد. منصور در سال نخست تنها با ۹- ۸ تبلت همزمان بازی می‌کرد اما هم‌اکنون با ۸۰ تبلت همزمان بازی می‌کند. مستند «پول بده بازی کنم» سال ۱۳۹۵ به تهیه‌کنندگی اسدالله دیانتی و کارگردانی محسن نجفی‌مهری در استودیو رضوان تولید شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن