مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

«بختیاری‌ها» متقاضی شرکت در سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

محمدرضا حافظی با آخرین مستند خود «بختیاری‌ها» با موضوع عشایر بختیاری لرستان متقاضی شرکت در سیزدهمین دوره‌ی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۴۴ دقیقه‌ای که تولید سال ۱۳۹۸ است، آمده: «بیشتر عشایر بختیاری لرستان در اطراف کوه‌های اشترانکوه زندگی می‌کنند. آن‌ها آیین‌های خاصی در عروسی و عزا دارند که خاص آنهاست…»

عوامل تولید مستند «بختیاری‌ها» به این شرح هستند: پژوهشگر، فیلمبردار، کارگردان و تهیه‌کننده: محمدرضا حافظی؛ صدابردار: مجید بلوری؛ صداگذار و تدوینگر: محسن کردستانی؛ نویسنده گفتار متن: سارا قاسمی‌موسوی؛ گوینده: ایرج پارسه؛ مدیر تولید: بیژن پارسه؛ عکاس و دستیار کارگردان: امیرحسین بهاروند؛ تهیه شده در: صدا و سیمای مرکز لرستان

محمدرضا حافظی متولد سال ۱۳۵۱ در خرم‌آباد لرستان و فارغ‌التحصیل کارگردانی سینما است. در پرونده فیلمسازی او، ساخت مستندهای لیر، راه بی‌عبور، یک قربانی بزرگ و برخی آثار مستند تلویزیونی به چشم می‌خورد.

مستند بختیاری ها
مستند بختیاری ها

کسب جایزه بهترین کارگردانی از جشنواره دهم سینماحقیقت، تندیس افرای طلایی جشنواره جاهورینای بوسنی، جایزه بهترین فیلم از نگاه تماشاگران جشنواره ULJU کره‌جنوبی، جایزه بهترین تکنیک مستندسازی از جشنواره مونتاین فرانسه، برخی از موفقیت‌های حافظی در عرصه‌ی سینمای مستند است.

گفتنی است: مستندسازان متقاضی شرکت در بخش مسابقه ملی این دوره‌ی جشنواره سینماحقیقت تا روز ۳۱ شهریورماه فرصت دارند فرم شرکت در این رویداد را روی وب‌سایت جشنواره به نشانی www.irandocfest.ir تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه فیلم، حداکثر تا دهم مهرماه به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» از ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن