فیلم شناسیمعرفی فیلم

برخی از مستندهای حاضر در هفتاد و دومین جشنواره کن را بیشتر بشناسید

مجله نقد فیلمگردی

هفتاد و دومین جشنوارهٔ کن (Festival de Cannes 2019) از چهاردهم تا بیست و پنجم مه ۲۰۱۹ در شهر کن فرانسه برگزار خواهد شد. الخاندرو گونسالس اینیاریتو فیلمساز مکزیکی رئیس هیئت داوران جشنواره خواهد بود.

Diego Maradona

جدید کاپادیا به یک اسطوره زنده نگاه می‌اندازد: دیگو مارادونا؛ کسی که عاشقان فوتبال او را بهترین بازیکن تاریخ می‌دادند و تنها رقیبش برای کسب این جایگاه «پله» است.

این مستند ۲ ساعته به کارگردانی Asif Kapadia در هفتاد و دومین جشنواره کن حضور دارد.

For Sama

یک زن جوان در طول مدت پنج سال در سوریه با عشق، جنگ و مادری مبارزه می کند.

این فیلم داستان پنج سال زندگی واد القطعب در میان جنگ سوریه در حلب را به نمایش می‌گذارد. او  ازدواج می‌کند و سما را به دنیا می‌آورد و در حالی که درگیری‌های فاجعه بار در اطراف او صعود می‌کند دوربین او ضبط داستان‌های باور نکردنی را از، از دست دادن، خنده و بقا به نمایش می‌گذارد. این فیلم اولین فیلم مستند توسط فیلمسازان برنده جایزه امی، واد القیتاب و ادوارد وات است.

Ice on Fire

آیا می توانیم تغییرات آب و هوایی را معکوس کنیم؟ Ice on Fire به بررسی بسیاری از شیوه‌های کاهش ورود کربن به فضا می‌پردازد و مهمتر از آن اینکه چگونه کربن را کاهش می‌دهد و CO2 را از جو خارج می‌کند و به این ترتیب سبب کاهش دمای جهانی می‌شود. تغییر در تغییرات آب و هوایی ضروری است، با توجه به اینکه جهان در ۴۰۰ اتمسفر به ازای هر میلیون CO2 در جو قرار دارد و ناامنی در آب و هوا در سراسر جهان است.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن