مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره فیلم فجرجشنواره هامصاحبه

برخی فیلم‌های امسال چالش‌برانگیزند ولی حاشیه‌ساز نیستند

دبیر سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر گفت: معتقدم برخی فیلم‌ها هستند که در جشنواره می‌توانند چالش‌برانگیز باشند، اما حاشیه‌ساز نه.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، ابراهیم داروغه‌زاده دبیر سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر که مهمان برنامه «شهر فرنگ» بود، عنوان کرد: برای اولین بار برنامه نمایش تمام فیلم‌های سینمایی را که در جشنواره و در سینمای مردمی به نمایش گذاشته می‌شود، پیش از آغاز پیش‌فروش بلیت‌های جشنواره منتشر کردیم. سه گروه ۱۱ فیلمی هستند که فیلم‌ها و سانس‌های اکران در آن کاملاً مشخص است و می‌توانند انتخاب و فیلم دلخواه‌شان را تماشا کنند. خرید بلیت تک فیلم از طریق گیشه است، اما بلیت فیلم‌های ردیفی از طریق پیش‌فروش اینترنتی قابل خرید است. داروغه زاده با بیان اینکه امسال خوشبختانه جشنواره بسیار با کیفیت و خوبی داریم، توضیح داد: فیلم‌هایی که در جشنواره حضور دارند به لحظات ساختار، محتوا و ارتباط با مخاطب و همینطور کارگردان‌های نامی که در جشنواره حضور دارند از بهترین دوره‌های جشنواره در سال‌های اخیر است و منتقدان و رسانه‌ها امسال فیلم‌های خوبی را خواهند دید و دچار شگفتی خواهند شد.

او در پاسخ به این سؤال که آیا همه این فیلم‌هایی که منتظر دیدن آن‌ها هستیم به جشنواره می‌رسند، افزود: بله خوشبختانه فکر می‌کنم تمام فیلم‌هایی که انتخاب شدند به جشنواره می‌رسند و مردم آماده باشند که از اولین روز که فیلم‌ها در برنامه قرار دارند به تماشای آن‌ها بنشینند. سال گذشته هم تغییری در جدول نمایش نداشتیم و کاملاً منظم برگزار شد. امیدواریم امسال هم منظم نمایش‌ها را داشته باشیم. احتمال خیلی کمی است که فیلمی به جشنواره نرسد ولی اگر نرسد هم می‌توانیم از فیلم‌های رزرو استفاده کنیم.

دبیر سی‌وهفتمین دوره جشنواره فیلم فجر در پاسخ به سؤال مدقق مبنی بر اینکه ممکن است جشنواره دچار حاشیه شود، گفت: فیلم‌هایی هستند که می‌توانند فضایی ایجاد کنند که چالش‌برانگیز باشد و امکان گفت‌وگو بین موافقان و مخالفان وجود داشته باشد و این هم خوب است و ذات سینما این است که فضای نقد و گفت و گو را فراهم کند. بله معتقدم برخی فیلم‌ها هستند که در جشنواره می‌توانند چالش برانگیز باشند، اما حاشیه‌ساز نه. امسال به شدت تنوع موضوعی و ژانر و مضمون داریم و شاهد فیلم‌هایی با ساختار‌های متفاوتی هستیم، مثلاً در فیلم‌های اول یا همان بخش نگاه نو جشنواره، فیلم‌هایی داریم که می‌توانند ارتباط خوبی با مخاطب برقرار کنند و از لحاظ مضمونی و ساختاری جشنواره متنوع و جذابی خواهیم داشت. در این دوره فیلم‌هایی با محور دفاع مقدس، فرهنگ عاشورا، تروریسم منطقه‌ای داریم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن