مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

برگزاری نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

نخستین جلسه شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با حضور دکتر حسین انتظامی رئیس سازمان امور سینمایی، محمد حمیدی‌مقدم دبیر جشنواره و اعضای این شورا، در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی برگزار شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت به نقل از مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، اعضای شورای سیاستگذاری سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت با تاکید بر اهمیت حضور پیشکسوتان و جامعه اصناف سینمای مستند، متشکل از آقایان محمد تهامی‌نژاد، حسین ترابی، رامین حیدری فاروقی (نماینده انجمن صنفی تهیه‌کنندگان سینمای مستند)، آرش اسحاقی (نماینده انجمن صنفی کارگردانان سینمای مستند)، سلیم غفوری (مدیر شبکه مستند سیما)، مرتضی رزاق‌کریمی (تهیه‌کننده سینمای مستند) و محمد حمیدی‌مقدم در مقام دبیر جشنواره هستند که این افراد به انتخاب و معرفی رئیس سازمان سینمایی منصوب شده‌اند.

گفتنی است: در نخستین جلسه این شورا، ابتدا مروری بر فراخوان سیزدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت شد؛ سپس بخش‌های مختلف جشنواره اعم از مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل، جایزه شهید آوینی، مستند کارآفرینی، جنبی و… مورد بررسی قرار گرفت.

سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت
سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت

مهمترین نکته و اتفاق این نشست، بحث در مورد شیوه‌ی انتخاب آثار این دوره‌ی جشنواره بود؛ این که گروهی از کارشناسان و دست‌اندرکاران سینمای مستند نظیر جشنواره‌های معتبر بین‌المللی، به عنوان مشاور دبیر عمل کنند یا می‌بایست مثل گذشته، به ترکیبی از هیات‌های انتخاب اندیشید. تصمیم‌گیری در این زمینه هم به جلسه بعدی موکول شد.

در پایان این نشست، درخصوص بخش نکوداشت سینماحقیقت گپ‌و‌گفت شد و مقرر گردید در جلسه آتی، اعضای شورا پیشنهادات خود را اعلام کنند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن