سایت سینمامارکت
اخباربرنامه های تلویزیونی

“بیابان بایو” برزخ آوارگی سیاه پوستان آمریکایی

مجموعه مستند "بیابان بایو" با موضوع طوفان کاترینا در آمریکا و بی توجهی دولت ایالات متحده به آوارگان سیاه پوست، طی روزهای شنبه تا دوشنبه این هفته از شبکه افق پخش می می شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، طوفان کاترینا یکی از فاجعه بارترین بلایای طبیعی در ایالات متحده آمریکا بوده است، این طوفان که در سال ۲۰۰۵ میلادی رخ داد، بخشی از کرانه های آمریکایی خلیج مکزیک از نیواورلئان در ایالت لوئیزیانا که بیشتر ساکنان آن سیاه پوست هستند تا ایالت آلاباما را در نوردید و به ویرانی کشید.

طوفان کاترینا باعث مرگ بیش از هزار و پانصد تن و آوارگی یک میلیون نفر شد؛ چنین فاجعه انسانی از زمان جنگ داخلی آمریکا در ایالات متحده دیده نشده است.

آنچه بیش از خسارات حاصل از طوفان خشم ساکنان این مناطق را بر انگیخت بی توجهی مقامات دولت فدرال به این ایالت سیاه پوست نشین بود؛ سیاه پوستان آمریکا مقامات و سیاست های دولتی این کشور را به تبعیض نژادی علیه خود متهم می کنند.

مستند «بیابان بایو» در سه قسمت به ابعاد مختلف این فاجعه و عدم توجه مسئولان ذیربط در دولت آمریکا به ایالت های بحران زده می پردازد.

در این فیلم با حادثه دیدگان، فرماندهان کمپ های افراد بی خانمان و بعضی مسئولان آمریکایی گفت وگو شده است.

الکس لی می کارگردانی مجموعه مستند «بیابان بایو» را بر عهده داشته است.

این مستند طی روزهای شنبه تا دوشنبه این هفته هر شب ساعت ۲۳:۰۰ روی آنتن شبکه افق می رود و تکرار آن هم روز بعد ساعت ۱۰:۳۰ پخش خواهد شد.

برچسب ها
برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام بلاگ سینمامارکت بپیوندید: کانال بلاگ سینمامارکت

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن