مجله نقد فیلمگردی

تصویری از هنر زندگی در مستند سوما به کارگردانی آندری کوتسیا

مستند سوما به کارگردانی آندری کوتسیا و تهیه کنندگی میروسلاو دمبینسکی یکی از فیلم‌ های بخش بین‌ الملل جشنواره است که به‌ هنر زندگی می‌ پردازد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، کشور لهستان با نماینده خود «سوما» در بخش مستندهای نیمه بلند سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت حضور دارد.

آندری کوتسیا کارگردان و نویسنده این مستند که غالب بخش های اصلی این اثر را خود به عهده داشته است «سوما» را به تهیه کنندگی میروسلاو دمبینسکی به ثمر رسانده و تصویری جدید از هنر و زندگی را روایت می کند.

«سوما» فیلمی آرام با خط داستانی ظریف درباره‌ هنر زندگی و خود هنر است که امسال در بخش نیمه بلند سینماحقیقت با دیگر آثار متنوع از کشور های مختلف به رقابت می پردازد.

«فاصله کانونی» و «روز را بکش» آثاری هستند که آندری کوتسیا پیش از این کارگردانی کرده است. او با حضور در جشنواره‌ ایدفا سال ۲۰۱۸، موفق شد جایزه بهترین مستند نیمه‌‌بلند را از آن خود کند.

*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن