مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

تولید مستند بعد از این سه ماه… با موضوع کرونا

مستند بعد از این سه ماه... عنوان جدیدترین مستندی است که با موضوع بیماری کرونا به کارگردانی محمد عبدی‌ زاده و تهیه‌ کنندگی علی کفراش در دست تولید است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، این فیلم داستان تلخ و مرگبار یکی از شدیدترین همه‌گیری‌های تاریخ جهان را روایت می‌کند. ویروسی نوپدید که به‌سرعت از کشوری به کشور دیگر منتقل شده و موجب آلوده شدن و مرگ بسیاری افراد در جهان می‌شود.

محمد عبدی‌زاده درخصوص ساخت این فیلم می‌گوید: تئوری‌های بسیاری وجود دارد که نشان می‌دهد چرا آنچه که به کروناویروس معروف شد، اینچنین پرسرعت گسترش پیدا کرد و بسیاری را به کام مرگ کشاند. برخی پزشکان بر این باورند که این ویروس توانایی منحصر به‌ فردی برای حمله به سیستم ایمنی بدن دارد، حال آن‌که برخی دیگر به عوامل محیطی مانند بهداشت ضعیف، مکان‌ها و بیمارستان‌های پُرازدحام و حتی دست‌ساز بودن این ویروس اشاره می‌کنند.

وی ادامه می‌دهد: مستند «بعد از این سه ماه…» بر کارکنان بخش بیمارستانی در خط مقدم کنترل و انقطاع ویروس کرونا متمرکز شده است. این فیلم نشان می‌دهد که چگونه پزشکان می‌توانند با همه‌ی کمبودها، برای بسیاری از بیماری‌های کشنده راه درمان پیدا کنند. همچنین فیلم بر این نکته تاکید دارد که چگونه این بیماری‌ها در مناطق پُرجمعیت و فقیرنشین شیوع بیشتری دارند؛ جایی که ساکنان دسترسی کمی به مراقبت‌های بهداشتی روزانه دارند و در عین حال از اطلاعات عمومی اندکی هم در مورد پیشگیری از این نوع بیماری‌ها دارا هستند.

عبدی‌زاده تاکید کرد: این مستند ۵ گروه فعال که نقش برجسته‌ای در مبارزه با ویروس کرونا داشتند را نمایه‌سازی می‌کند؛ فعالان اجتماعی، پزشکان، پرستاران، مسئولین بهداشت و درمان، گروه های جهادی.

این مستندساز در پایان گفت: «بعد از این سه ماه…» به شکل شخصی و عاطفی، به زندگی‌های پشت آمارها ادای احترام کرده و تلفات و هزینه‌های کووید ۱۹ بر اعضای خانواده و کارکنان بیمارستانی را توسط دو تن از پزشکان و پرستاران که خود درگیر این ویروس بودند، روایت می‌کند.

گفتنی است عوامل تولید مستند «بعد از این سه ماه…» که در بیمارستان‌های مسیح دانشوری، سینا، شهدای تجریش، امام خمینی‌(ره)، دکتر شریعتی، روزبه، بهارلو، یاس، کامکار قم؛ آرامستان بهشت‌زهرا(س) و بهشت معصومه(س)، نقاهتگاه ایران مال و مراکز مختلف خیریه و گروه‌های جهادی فیلمبرداری شده است، به این شرح هستند: تهیه‌کننده و مجری طرح: علی کفراش، نویسنده و کارگردان: محمد عبدی‌زاده، پژوهش: لیلا محمدی، محمد عبدی‌زاده، مشاور کارگردان: دکتر زهرا ابطحیان، مشاور پروژه: دکتر نسرین امینیان، تصویربرداران: مجید یادگاری، شاهین عبدی‌زاده، محمد عبدی‌زاده، صدابرداران: حسین الماسی، احمد خاقانی، هماهنگی تولید: مهوش آگاهی، دستیار کارگردان و برنامه‌ریز: لیلا محمدی، مدیر تولید: حسن نوری، عکاس: بهزاد راد، تدارکات: سهراب منتغمیان، مهدی اردکانی. با روایت: دکتر زهرا ابطحیان، الهام کریمی، لیلا محمدی

با حضور: دکتر علی‌اکبر ولایتی (مشاور مقام معظم رهبری و رئیس بیمارستان مسیح دانشوری)، بهرام سرمست (استاندار قم)، دکتر زهرا ابطحیان (فوق تخصص بیماری‌های عفونی در نقص ایمنی)، دکتر کریمی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران)، دکتر علیرضا زالی (رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی)، دکتر محمدرضا قدیر (رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم)، دکتر حمیدرضا جماعتی (فوق تخصص بیماری‌های ریوی)، محمدرضا هاشمیان (فوق تخصص مراقبت‌های ویژه)، دکتر پیام طبرسی (فوق تخصص بیماری‌های عفونی در نقص ایمنی)، دکتر مسعود سلیمانی (پژوهشگر)، دکتر نسرین امینیان، دکتر بهروز فرزانگان (فوق تخصص مراقبت‌های ویژه)، دکتر مدرسی (فوق تخصص بیماری‌های همه‌گیر)، دکتر اسماعیلی (متخصص داخلی)، دکتر خداداد (رئیس بیمارستان کامکار قم و مخصص بیماریهای عفونی)، دکتر آقاحسنی (متخصص بیماری‌های عفونی)، دکتر فخاران(متخصص بیماری‌های عفونی)، دکترحنانه سیفیان (متخصص بیماری‌های عفونی)، الهام کریمی، هاجرعبدی، شهنازجعفری، سارا رضایی، زهرا تمدنی‌فر و…

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن