مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره فیلم مقاومتجشنواره ها

تکریم هنرمند فقید سینمای ایران یدالله صمدی در جشنواره بین‌المللی مقاومت

ستاد برگزاری پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت در نظر دارد همزمان با برگزاری این دوره جشنواره از سینماگر فقید سینمای ایران زنده یاد یدالله صمدی تجلیل نماید.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، بیشتر تماشاگران سینما و تلویزیون، یدالله صمدی را با کارگردانی سریال ارزشمند «شوق پرواز» به‌یاد می‌آورند و می‌شناسند؛ همان اثری که شهاب حسینی در آن بازی تاثیرگذاری را در نقش شهید خلبان عباس بابایی ارائه کرد، وی در کنار این اثر آثار سینمایی زیادی در حوزه سینمای نجیب و شریف اجتماعی در کارنامه دارد.

«آپارتمان شماره ۱۳»، «ساوالان»، «اتوبوس»، «ایستگاه»، «دو نفر و نصفی»، «سارای»، «دمرل» و «معجزه خنده» برخی از فیلم‌های سینمایی این چهره فقید سینمای کشورمان است. آثاری که هر یک واگوکننده امیدها، رنج‌ها و تلاش‌های انسانی برای اعتلای فرهنگ و هنر و سینمای دفاع مقدس بوده است

یدالله صمدی از سال ۱۳۹۰ بنا داشت تا پروژه‌ای کمدی موزیکال به نام «مشتی عباد» را بسازد اما دو سال بعد از آن با وجود تلاشهایی که برای ساخت این پروژه انجام داده بود، در سن ۶۶ سالگی بر اثر عوارض ناشی از بیماری کبدی از دنیا رفت.

گفتنی است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با همکاری مراکز و سازمان های مختلف کشور همزمان با هفته گرامیداشت بسیج از ۵ تا ۹ آذر به دبیری محمد خزاعی در تهران و اصفهان برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن