گالریویدئوها

تیزر مستند «در جستجوی فریده» ساخته کوروش عطائی و آزاده موسوی

مستند «در جستجوی فریده» درباره زنی به نام فریده است که ۴۰ سال پیش در حرم امام رضا(ع) رها می‌شود و بعد از انتقال به شیرخوارگاه توسط زوجی هلندی به فرزندی گرفته و به هلند برده می‌شود. فریده که در طول این ۴۰ سال به‌خاطر ترس از سفر به ایران و عدم تمایل خانواده‌اش به وطن بازنگشته، چند سالی است از راه دور جست‌وجویی را برای پیدا کردن خانواده واقعی‌اش شروع کرده و این مستند شرح این سفر و جست‌وجو است.

مجله نقد فیلمگردی

آن‌که به سفر می‌رود، همان کسی نخواهد بود که از سفر بازمی‌گردد. «در جستجوی فریده» قصه‌ چنین سفری است. سفری ادیسه‌وار برای پیدا کردن هویتی که سال‌ها گنگ و مجهول مانده است. و حالا فریده در آستانه‌ چهل سالگی، قصد دارد برای پی بردن به آن به سرزمینی سفر کند که برایش سرزمین مادری است، اما نه در آن زیسته است، و نه آن‌گونه که باید می‌شناسدش و به دنبال پدرومادری بگردد که روزگاری، جایی، به دلیلی رهایش کرده‌‌اند. او بحران هویتی را به دوش می‌کشد که امروزه بسیاری از مردم جهان از آن در رنجند. کودکانی که حق داشته‌اند شبیه به دیگران خانواده و آغوش گرم مادر و پدر را داشته باشند.

عوامل تولید مستند ۸۸ دقیقه‌ای «در جستجوی فریده» عبارتند از: کارگردانان: آزاده موسوی و کوروش عطائی؛ مدیر فیلمبرداری: محمد حدادی؛ صدابردار: حسن شبانکاره؛ تدوینگر: حمید نجفی‌راد؛ صداگذار: انسیه ملکی؛ موسیقی: افشین عزیزی؛ طراح پوستر: علی باقری؛ مدیر تولید و عکاس: شاهین دانشفر؛ دستیار کارگردان: صدف صادقیان‌پور؛ تهیه‌کنندگان: آزاده موسوی و کوروش عطائی؛ با مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن