مجله نقد فیلمگردی
گالریویدئوها

تیزر مستند «خانواده» The Family محصول سال ۲۰۱۹

مستند «خانواده» The Family ساخته‌ Jess Moss محصول سال 2019 یک مینی‌سریال پنج‌قسمتی مبتنی بر کتابی با همین نام از Jeff Sharlet درباره‌ یک سازمان ‌بنیادگرای مسیحی مخفی می‌باشد..

مستند «خانواده» The Family ساخته‌ Jess Moss یک مینی‌سریال پنج‌قسمتی مستند و مبتنی بر کتابی با همین نام از Jeff Sharlet درباره‌ یک سازمان ‌بنیادگرای مسیحی مخفی که نفوذ سیاسی قابل توجهی در واشنگتن و ده‌ها کشور دیگر پیدا کرده است. آنچه در سریال «سرگذشت ندیمه» در دنیال خیالی‌ای که مارگارت اتوود ساخته‌است می‌گذرد، در این سریال مستند تا حد قابل توجهی در «خانواده» در قلب سیاست واقعی آمریکا به تصویر کشیده می‌شود.

«خانواده» ‌از سال ۱۹۳۵ تشکیل شده و به تدریج و به شکلی نامرئی نفوذ سیاسی قابل توجهی در واشنگتن پیدا کرده، جدایی نهادی دین و سیاست در آمریکا را نقض می‌کند و رد تاثیر آن را از جمله در مهم‌ترین برنامه‌ سیاسی-دینی آمریکا («صبحانه و دعای ملی» با حضور رئیس جمهور)، نزدیک شدن راست آمریکا به راستِ روسیه، دیپلماسی پنهان آمریکا و صدها حلقه‌ دعاخوانی و انجیل‌خوانی در سنا و کنگره‌ و شهرهای آمریکا و دومای روسیه و پارلمان ده‌ها کشور افریقایی و اروپایی می‌توان دید.

مساله‌ اصلی این شبکه «قدرت» است و تمرکزش روی جذب قدرتمندان و ثروتمندان جهان؛ شخص «مسیح» (و نه مسیحیت) هم پوشش‌اش.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن