مجله نقد فیلمگردی
گالریویدئوها

تیزر مستند دموکراسی در جاده ساوه به کارگردانی تورج کلانتری

مستند دموکراسی در جاده ساوه به کارگردانی تورج کلانتری طنز تلخی در مورد اتفاقاتی است که در انتخابات شورا‌ها در یک منطقه نزدیک پایتخت رخ می‌ دهد.

جدیدترین اثر موسسه «اومافیلم»، با نام «دموکراسی در جاده ساوه» که به کارگردانی تورج کلانتری، با موضوع «انتخابات» ساخته شده است.

مستند دموکراسی در جاده ساوهاین مستند، طنز تلخی در مورد اتفاقاتی است که در انتخابات شورا‌ها در یک منطقه نزدیک پایتخت رخ می‌دهد. در این مستند سعی شده با نگاهی طنز به چالش دموکراسی در ایران پرداخته شود.

تورج کلانتری، کارگردان فیلم مستند «دموکراسی در جاده ساوه» درباره ایده و روند ساخت فیلم خود اظهار کرد: به دلیل همزمانی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها، شاهدیم که مساله شوراها تحت تاثیر ریاست جمهوری قرار گرفته و به نوعی به حاشیه می‌رود. همین امر، باعث اتفاقات مثبت و منفی زیادی می‌شود که کمتر مورد توجه قرار گرفته است. با توجه به این نکات، ما به سراغ جنبه‌های پنهان این تقارن و انتخابات شوراها رفتیم و در فیلم «دموکراسی در جاده ساوه» به آن‌ها پرداختیم.

تورج کلانتری در معرفی عوامل فیلم خود گفت: تصویربرداری فیلم به عهده آقایان امین قره صوفلو و امیر محمدی بود. صدابرداری کار را آقایان محسن نقی زاده و حسین همدستی انجام دادند، تدوینگر و تهیه کننده مستند هم خودم بودم و در نهایت این فیلم در موسسه همافیلم به تولید رسید.

نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن