مجله نقد فیلمگردی
گالریویدئوها

تیزر مستند «علی ممد» به کارگردانی مسعود زارعیان

مستند «علی ممد» به کارگردانی مسعود زارعیان داستان فردی است که در موقعیت حساسی قرار گرفته و حالا بعد از سی سال جانبازی، می‌خواهد آن را اثبات کند.

مستند «علی ممد» داستان فردی است که در موقعیت حساسی قرار گرفته و حالا بعد از سی سال جانبازی، می‌خواهد آن را اثبات کند.

مسعود زارعیان کارگردان این مستند در گفت‌و‌گویی اظهار کرد: شخصیت اصلی فیلم من علی‌محمد، مرد پنجاه ساله‌ای است که مشکلات اقتصادی روی او فشار آورده است و پس از گذشت سی‌سال می‌خواهد شیمیایی‌شدنش در جنگ تحمیلی را اثبات کند و درصد جانبازی بگیرد. از طرفی هم متقاضی حضور در جنگ سوریه برای مبارزه با داعش است. علی‌محمد به‌لحاظ ظاهری و فکری هم آدم جذابی است و وقتی در این موقعیت قرار می‌گیرد کافی است دوربین من، او را دنبال کند و صحنه‌های جالب و خرده قصه‌های جذاب رقم بخورد. من به‌عنوان کارگردان سعی کردم تنها او را دنبال کنم و با میزانسن‌های معمولی، فقط به ثبت واقعیت بپردازم و کمترین دخالتی در اصل واقعیت نداشته باشم.

وی ادامه داد: او پیش از این از سهمیه های جانبازی خود استفاده نکرده است ولی اکنون بعد از سی سال که به دلیل اضافه وزن نمی تواند کار کند و همسرش سه نوبت در روز کار می کند، برای تهیه جهیزیه دخترش ناچار می شود که به دنبال ارایه مدارک برای اثبات جانبازی خود برود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن