مجله نقد فیلمگردی
گالریویدئوها

تیزر مستند واکس چه به کارگردانی کامران حیدری

مستند واکس چه به کارگردانی کامران حیدری به زندگی ابراهیم منصفی ترانه‌سرا ‌و آهنگساز بندرعباسی می‌ پردازد که در طول سال های زندگیش قطعات تاثیرگذار بسیاری ساخت.

کامران حیدری در آخرین مستند خود به نام «واکَس‌چِه» به زندگی و مرگ «ابراهیم منصفی» معروف به ابرام، نوازنده‌ گیتار، خواننده و شاعر پرطرفدار جنوب ایران پرداخته و با اینکه نزدیک به دو دهه از مرگ او می‌گذرد، اما بر سر دلیل و چگونگی مرگ او تا همین امروز بحث ها و شایعات و حدس و گمان‌ها بسیار است.

منصفی تمام عمرش را در تنهایی خودخواسته‌اش به ساخت موسیقی و نوشتن ترانه مشغول بود و همه‌ی کارهایش را تا جایی که می‌شد به تنهایی ضبط می کرد و اغلب مردم جنوب ایران تحث تاثیر او گیتاریست شدند و ترانه‌های او را می‌خوانند.

مستند واکس چهابرام در زندگی شخصی و عاطفی اما، سال‌های سال عاشق زنی بود که تحت تاثیر این عشق در اغلب ترانه‌ها و شعرهایش از او نام برده است. این مستند بخش‌هایی از زندگی و نگاه ابراهیم منصفی را به دنیا به تصویر می‌کشد.

از کامران حیدری، کارگردان این فیلم، مستند‌هایی چون «داش آکل، محمد بهمن بیگی، در انتهای یک روز کامل، من نگهدار جمالی وسترن می‌سازم، دینگومارو و علی‌آقا را می‌توان نام برد.

دیگر عوامل فیلم عبارتند از:

نویسندگان: کامران حیدری. سعیده کشاورزی. مدیر تولید: محمد سایبانی. تصویربردار: کامران حیدری با همکاری منصور وحدانی، فرشاد عباسی. صدابردار: علی فرمانی. گفتار متن: سعید آرمات. طیب نامی. بازیگر: دریا سایبانی. روابط عمومی و رسانه: سمیرا راهی. مشاور و‌ جانشین تهیه کننده: شیوا آبا. تهیه کننده کاوه فرنام

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن