مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره فیلم فجرجشنواره هامصاحبه

حضور در جشنواره فجر غنیمت است

کارگردان انیمیشن «شب آفتابی» گفت: در پروسه اکران عمومی «شب آفتابی» قطعا به مسائل اقتصادی و فروش خوب فکر خواهم کرد. برنامه ریزی جدی نیز روی بازار کشورهای خارجی است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، انیمیشن سینمایی «شب آفتابی» از جمله انیمیشن‌ها و در اصلاح آثار پویانمایی پذیرفته شده در جشنواره فجر امسال است که قصه‌ای نوجوان و البته ایرانی را در دستور کار گذاشته و باید دید که تا چه اندازه می‌تواند نظر علاقه‌مندان سینما و بویژه گروه سنی کودک و نوجوان را جلب کند.

در همین رابطه علی مدنی، کارگردان «شب آفتابی» بیان داشت: حضور در جشنواره فجر برای ما یک غنیمت است؛ چرا که جدای از رقابت و اکران در این رویداد، حتما برای اکران عمومی نیز یک امتیاز و توفیق خواهد بود.

وی افزود: امسال برخلاف سال‌های قبل شاهد حضور سه انیمیشن سینمایی در جشنواره فجر هستیم که این خود برای جلب توجه هرچه بیشتر و دیده شدن، بین انیمیشن‌ها نیز رقابتی را ایجاد می‌کند.

مدنی در ارتباط با چرایی به طول انجامیدن پروسه تولید «شب آفتابی» اعلام کرد؛ ما نزدیک به ده سال است که به دنبال ساخت این پروژه بودیم هرچند که هر زمان سراغش می‌رفتیم، فکر می‌کردیم بزودی آن را تولید خواهیم کرد. اما اینقدر طول کشید تا بالاخره به تولید امسال رسید.

این کارگردان در اینباره خاطرنشان کرد: بنابراین در پروسه اکران عمومی «شب آفتابی» قطعا به مسائل اقتصادی و فروش خوب فکر خواهم کرد. برنامه ریزی جدی نیز روی بازار کشور‌های خارجی است.

به گفته وی؛ چون فرآیند تولید چندین سال تولید کشیده، نتوانسته ایم برنامه ریزی دقیقی روی اکران داشته باشیم، چون امیدی برای تولید نداشتیم هرچند که خوشبختانه به سرانجام رسید.

علی مدنی در نهایت با اشاره به اینکه «شب آفتابی» قصه‌ای ایرانی دارد، گفت: چندان روی حضور و رقابت در جشنواره‌های خارجی تمرکز نخواهیم کرد بلکه سراغ اکران عمومی در خارج از کشور خواهم رفت.

گفتنی است فیلم نود دقیقه‌ای «شب آفتابی» به کارگردانی علی مدنی که در این دوره از جشنواره حضور دارد، برای کودکان و نوجوانان تولید شده است.

در خلاصه داستان این اثر که با تکنیک سه بعدی ساخته شده، آمده است: «صندوقچه قصه‌گو که عامل آرامش و نظم شهر است توسط شغال‌ها از سرزمین همسایه ربوده می‌شود. خورشید جای ماه را می‌گیرد. شب از میان می‌رود و نظم شهر به هم می‌ریزد. چند کودک به طور اتفاقی وارد ماجرا می‌شوند و به کارآگاه برای بازگرداندن صندوقچه به شهر یاری می‌رسانند.»

عوامل «شب آفتابی» عبارتند از: کارگردان و تدوینگر: سید علی مدنی، نویسنده: یونس لطفی، تهیه کننده: زهرا مشتاق، مجری طرح، مدیر هنری و طراح صحنه: آزاده مدنی، طراح شخصیت و لباس و گرافیست: الهام باجلان، کارگردانی فنی: سید عادل مدنی، موسیقی: آرمین رهبر، مدیر دوبلاژ: اشکان صادقی.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن