مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

حضور هومن ظریف با پنج مستند پرتره در جشنواره سینماحقیقت

هومن ظریف با پنج فیلم «پیرنیا باغبان گلها»، «در جستجوی زمان از دست رفته»، «یک روز با هوشمند وزیری»، «مرز پرگهر دو» و «میلاد کیایی» در سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» شرکت می‌کند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، هومن ظریف با بیان اینکه مستند «پیرنیا باغبان گلها»، بعد از ۵ سال، با حمایت مرکز گسترش، مرحله تدوین را پشت سرگذاشت،گفت: مستند عالیجناب عشق؛ راعتمادی، به دلایلی در این دوره از جشنواره فیلم مستند شرکت نخواهد کرد، اما سعی دارم آن را در شرایطی در ایران به نمایش بگذارم.

فیلم «پیرنیا باغبان گلها» درباره داود پیرنیا، موسس برنامه گلهای رادیو و نخستین برنامه کودک رادیو، مستند «در جستجوی زمان از دست رفته» درباره حوض روغن موزه هنرهای معاصر، «یک روز با هوشمند وزیری» درباره غارموزه روانشاد ناصر هوشمند وزیری و «مرز پرگهر دو»، با سرمایه گذاری آزیتا خورشیدیان، درباره زندگی علمی دکتر حسین گل گلاب و تصحیح چند تحریف و اشتباه تاریخی و مستند «میلاد کیایی» درباره آرا و زندگی هنری میلاد کیایی نوازنده و آهنگساز، عناوین و موضوعات این پنج فیلم است.

«مرز پرگهر»، «یمینی شریف نغمه سرای کودکان»، «فرخی یزدی»، آثار پیشین این مستندساز هستند بکه دو فیلم از این میان در سینمای هنر وتجربه اکران محدود شده است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن