مجله نقد فیلمگردی

حلزونی که از قلمرو خود دور شده؛ به روایت دلاور دوستانیان

دلاور دوستانیان مستندساز ژانر حیات‌ وحش سینمای ایران، با جدیدترین اثر خود «آهسته و آرام» به بخش مسابقه ملی مستندهای کوتاه سیزدهمین دوره‌ جشنواره سینماحقیقت راه پیدا کرده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در خلاصه موضوع این فیلم مستند ۲۴ دقیقه‌ای که تولید سال ۱۳۹۸ است، آمده: «یک حلزون به طور اتفاقی از قلمرو خود که در دشتی زیبا است، دور شده؛ به شهرک کوچکی می‌رسد و با خطراتی پیش‌بینی نشده‌ای روبرو می‌شود.»

پژوهشگر، فیلمبردار، صدابردار، صداگذار، عکاس، کارگردان و تهیه‌کننده «آهسته و آرام» دلاور دوستانیان است. او این فیلم را با همراهی دخترش فرزانه دوستانیان تدوین کرده است. حمیدرضا صدری هم آهنگساز این اثر مستند است.

دلاور دوستانیان مستند آهسته و آرامدلاور دوستانیان متولد سال ۱۳۴۶ در ایلام است. در کارنامه‌ی فیلمسازی او ساخت آثاری نظیر مورچه‌ها، جاده، زندگی پنهان، دور افتاده، هینی‌مینی، از شمال تا جنوب، داستان فیکا و فیدان به چشم می‌خورد که با کسب جوایز بهترین مستند، فیلمبرداری و پژوهش همراه بوده است.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در پردیس سینمایی چارسو شهر تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن