مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره فیلم مقاومتجشنواره ها

داوران خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم «مقاومت» معرفی شدند

۸ داور از کشورهای ونزوئلا، شیلی، آمریکا، آرزژانتین، تانزانیا، بنگلادش، تونس و لبنان به عنوان داوران خارجی جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت معرفی شدند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در این دوره جشنواره در بخش‌های مسابقه بین‌الملل اعم از: داوری فیلم‌های سنمایی و مستند و بخش عماد مغنیه ۸ داور خارجی از کشورهای ونزوئلا، شیلی، آمریکا، آرزژانتین، تانزانیا، بنگلادش، تونس و لبنان در ترکیب هیات‌های داوری حضور دارند.

بر پایه این خبر، داوران خارجی مسابقه بین‌الملل پانزدهمین جشنواره فیلم مقاومت به این ترتیب معرفی شدند.

بخش سینمایی:

مارتین ریچارد مهاندو از تانزانیا: مدیرجشنواره بین المللی فیلم زنگبار محقق دانشگاه رسانه و ارتباطات مرداک استرالیا

رودریگو هرنان ویلا از آرژانتین: تهیه کننده و کارگردان سینما که بیشتر برای فیلم های The Last Man (۲۰۱۸) و Boca Juniors Confidential(۲۰۱۸) شناخته می‌شود. وی بیشتر کارگردان فیلم‌های مستند بوده اما فیلم‌های سینمایی نیز مانند فیلم The Last Man در کارنامه وی وجود دارد.

غلام ربانی بیپلب از بنگلادش: نویسنده و کارگردان سینما، بنیانگذار و مدیر جشنواره فیلم بنگلادش و همچنین دبیر F.I.C.C

بخش مستند:

لویس کاسترو از ونزوئلا: مستندساز و تهیه کننده انگلیسی-ونزوئلایی. بیشتر کارهای او ضد اسراییلی و استعماری است و برای پخش تلویزیونی تولید شده‌اند. او برای ساخت مستند چاوز تز جشنواره فیلم هاوانا در سال ۲۰۱۳ نشان افتخار دریافت کرده است. آثار او از اکثر تلویزیون های ضد امپریالیست پخش شده‌اند.

فدریکو تامس بوتو از شیلی: دبیر جشنواره فرهنگی BAJ VALPARAÍSO است. او همچنین فیلمساز و استاد دانشگاه در منطقه Valparaíso کشور شیلی است که عمدتا در مقاطع تحصیلات تکمیلی تدریس می‌کند. او از برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم Viña del Mar نیز می‌باشد و داراری تفکرات ضد استعماری است.

جان هنری جیانویتو از آمریکا: استاد جیانویتو فیلمساز، مربی و منتقد است. فیلم‌های سینمایی آدرس ناشناخته و گل درد را ساخته است. فیلم‌های ضد امپریالیسمی آمریکا فیلم‌هایی در حوزه مردم بیچاره فیلیپین که در کنار محل‌های نظامی مستقر آمریکا زندگی می‌کنند. نگرش ضد امپریالیستی و ضد سیاست‌های آمریکا دارد.

بخش عماد مغنیه:

کوثر بشراوی از تونس: مجری معروف شبکه الجزیره، ام بی سی و العربیه. او همچنین نویسنده، شاعر و مورخ است.

علی ظاهر از لبنان: داور بخش عماد مغنیه

گفتنی است پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت به همت بنیاد فرهنگی روایت فتح و انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس از ۵ تا ۹ آذر ماه جاری به دبیری محمد خزاعی در تهران برگزار می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن