مجله نقد فیلمگردی
اخباربرنامه های تلویزیونی

در برنامه “۳۶۰ درجه”؛ پخش مستندی از درگیری هند و پاکستان

جدیدترین قسمت از برنامه "۳۶۰ درجه" به بررسی تنش‌های اخیر بین هند و پاکستان و میانجگری کشورهای همسایه می‌پردازد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، تنش در روابط پاکستان و هند به عنوان دو کشور آسیایی همسایه ایران، در هفته‌های اخیر به اوج خود رسیده است و هر دو کشور، حمله‌های متعددی را علیه مواضع یکدیگر انجام داده‌اند. ماجرا از اقدامی ترویستی در هند آغاز شد. هندی‌ها معتقد بودند اسلام آباد در این حادثه نقش داشته است؛ در ادامه و با نقض حریم هوایی پاکستان توسط جنگنده‌های هندی، این تنش‌ها رنگ و بویی تازه به خود گرفت تا جایی که گزینه نظامی بر روی میز هر دو کشور قرار گرفت.

پس از وقوع این تنش‌ها، جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود برای میانجی‌گری و تلاش برای حل اختلافات را اعلام کرد. این موضوع در حالی بود که آمریکا و رژیم صهونیستی در ادامه تلاش‌‌های خود برای ناامن کردن غرب آسیا، تلاش داشتند تا آتش اختلافات را بالاتر ببرند.

این قسمت از برنامه «۳۶۰ درجه»، علاوه بر بررسی دقیق تاریخچه روابط دو کشور هند و پاکستان، تنش‌های چند هفته اخیر را روایت می‌کند.

«۳۶۰ درجه» مجموعه مستندهای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است که با توجه به اتفاقات و سوژه‌های مهم هر هفته با تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمدهادی نعمت‌اللهی، جمعه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن