مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

دو مستند ایرانی در جشنواره میلینیوم بلژیک نمایش داده می‌شوند

مستندهای «جایی برای فرشته‌ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری و «پروژه ازدواج» ساخته حسام اسلامی و عطیه عطارزاده به جشنواره میلینیوم بلژیک راه یافتند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت به نقل از خبرگزاری تسنیم، «جایی برای فرشته ها نیست» به کارگردانی سام کلانتری در  بخش رقابتی ” نگاه جوان”  و «پروژه ازدواج» ساخته حسام اسلامی و عطیه عطارزاده در بخش “مسابقه بین‌الملل”  دوازدهمین دوره جشنواره مستند میلینیوم بلژیک پذیرفته شدند.

این جشنواره از تاریخ ۷ الی ۱۵ فروردین‌ماه ۱۳۹۹ (۲۷ مارس الی ۴ آوریل) در شهر بروکسل کشور بلژیک برگزار می‌شود.

جشنواره مستند میلینیوم بلژیک از مهمترین جشنواره‌های مستند در این کشور است که هرساله ۸۰ فیلم مستند از کشورهای مختلف در بخش‌های متنوعی در آن نمایش داده خواهند شد.

این جشنواره در دوازدهمین دوره خود برنامه‌ای ویژه برای سینمای ایران ترتیب داده است که در قالب این برنامه فیلم‌های مستند «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی، «سایه‌های بی خورشید» ساخته مهرداد اسکویی، «آواز گنجشک» به کارگردانی فرناز امیدوار و «اهل آب» ساخته آزاده بیزارگیتی، روی پرده خواهند رفت.

«جایی برای فرشته‌ها نیست» فیلمی درباره‌ی تیم ‌ملی اسکیت‌ هاکی دختران ایران است؛ در این فیلم مصائب، امیدها و البته رویا‌های یک گروه ورزشکار زن به تصویر درمی‌آید که با تمام وجود سعی می‌کنند بر مشکلات زندگی و ورزشی خود غلبه کنند؛ مستند «پروژه ازدواج» هم پیشنهاد ازدواج بیماران در مرکز نگهداری از بیماران اعصاب و روان را مطرح می‌کند.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن