مجله نقد فیلمگردی
معرفی آثار جشنواره حقیقت

رقابت جوان‌ ترین راننده‌ رالی دنیا با پدرش در مستند راننده ذاتی

مستند راننده‌ ذاتی به کارگردانی دنیل فاره در بخش مستندهای بلند مسابقه بین‌ الملل سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده می رود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، «راننده‌ ذاتی» مستندی که به تازگی دنیل فاره فیلمساز نروژی کارگردانی کرده است در بخش مستندهای بلند مسابقه بین‌الملل سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت روی پرده می رود.

این کارگردان محتوای فیلم خود را چنین روایت می کند: هر کودکی با رویایی بزرگ می‌شود، حتی اگر جوان‌ترین راننده‌ رالی دنیا شده‌ باشد. اولیور آرزو دارد که بتواند به اندازه‌ پدرش، راننده‌ مسابقه‌ خوبی شود اما گفتن این حرف آسان‌تر از انجام دادنش است؛ وقتی که پسر کسی باشید که سه بار قهرمان دنیا شده ‌است. آیا او می‌تواند رویایش را به واقعیت تبدیل کند؟

فیلمنامه‌ این مستند به نگارش لین جینتی کید بوده و دنیل فاره به همراه ایوین آوشتاو تصویربرداری را عهده دار بودند. کاله دونیسلی، گولبراندسن، سواین اولاو ساندم وظیفه تدوین را به عهده داشتند و افرادی چون توم ماریوس کیتیلسن، یانه هلتنس، کنوت اینگه سلبو در مقام تهیه کننده با دنیل فاره همکاری کرده اند.

فاره که پیش از این «مارکوس و مارتینوش » و «سامن و درومن» را کارگردانی کرده است سابقه حضور در جشنواره فیلم ورشو را نیز در سوابق خود ثبت کرده است.

*سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن