مجله نقد فیلمگردی
اخباربرنامه های تلویزیونی

روایتی نو از سیاست های غربی در «محصور شده»؛ سایه سنگین تفرقه آمریکایی

مستند «محصور شده» با موضوع پروژه ایجاد اختلافات قومی و مذهبی در میان جوامع از سوی آمریکایی ها، در دو قسمت از شبکه افق پخش می شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، یکی از ابزارهای ایجاد جدایی و تفرقه در سطح منطقه ای و حتی بین المللی، احداث دیوارهای فیزیکی برای جلوگیری از تعامل مردم است که دیوار کرانه باختری، مشهورترین آنهاست، دیواری که رژیم صهیونیستی با هدف از پیاده سازی این پروژه و ایجاد نظام طبقاتی مادی و معنوی در میان مردم احداث آن را در دستور کار قرار داد.

دولت های آمریکا و رژیم صهیونیستی همواره تلاش کرده اند در بین قومیت های مختلف و در مجموع، در میان همه انسان ها تفرقه بیندازند تا بهتر بتوانند بر آنها استیلا یابند، به بیان دیگر ایجاد حصارهایی دیدنی و نادیدنی میان مردم یک منطقه، روشی استعماری است که دنیای غرب از مدت ها پیش در پی اجرای آن بوده و در برخی مناطق هم نسبت به انجام آن توفیق یافته است.

در کشورهای دیگر نیز می توان نمونه این اقدام را مشاهده کرد از جمله در عراق هم آمریکا به دنبال چنین طرحی است تا بتواند میان اقوام و مذاهب مختلف، به ایجاد اختلاف بپردازند.

«محصور شده» عنوان مجموعه ای مستند درباره همین پروژه آمریکایی ـ صهیونیستی است؛ در اولین قسمت خواهیم دید در ریو شهری در برزیل هم این کار توسط آمریکا صورت گرفته و مردم آمریکای لاتین هم مانند مسلمانان، درگیر طرح های ضد بشری آمریکایی شده اند.

در دومین قسمت، سیاست های آمریکا برای ایجاد دو دستگی در عراق و سایر کشورها به تصویر کشیده شده است.

این مستند کاری از پریمرز لاینز به عنوان تهیه کننده و پائول موریرا به عنوان کارگردان، روزهای ۲۸ و ۲۹ خردادماه ساعت ۱۷ از شبکه افق پخش می شود و تکرار آن هم ساعت های ۷:۳۰ و ۱۳ روز بعد روی آنتن می رود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن