مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

روایت شعبانی از جنگ یمن در سینماحقیقت

محمدعلی شعبانی با مستند «داستان یمن» که روایتی از تاثیر جنگ بر اکوسیستم کشور یمن است، متقاضی حضور در بخش مسابقه مستندهای کوتاه دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، شعبانی که با فیلم «انحصار ورثه» در دو دوره‌ی گذشته جشنواره سینماحقیقت و جایزه شهید آوینی حضور داشت، امسال با مستندهای «داستان یمن» و «قبرهای پر سر و صدا» خواستار حضور در این رویداد شده است.

«داستان یمن» مستندی ۳۵ دقیقه‌ای است که به تاثیر جنگ بر اکوسیستم یمن می‌پردازد.

عوامل تولید این مستند عبارتند از: پژوهشگر و کارگردان: محمدعلی شعبانی، تصویربردار: مصطفی سیفی، صدابردار و دستیار کارگردان: مجید نیکبخت، تدوینگر: علیرضا براتی، صداگذار: حسن زنج، گوینده متن: فاطمه ابوهارون، عکاس: یوسف قاسمی، تهیه‌کننده: سیداحد میکاییل‌زاده

در خلاصه موضوع «قبرهای پر سر و صدا» هم آمده است: «در ایران قبرستانی است که سنگ قبرهایش خرد شده است…» پژوهشگر، کارگردان و تهیه‌کننده این اثر مستند محمدعلی شعبانی است. میثم ریاحی (تصویربردار)، مجید نیکبخت (صدابردار و دستیار کارگردان)، کسرا رضایی (تدوینگر)، حسن زنج (صداگذار)، مصطفی فتاحی (مدیر تولید) و یوسف قاسمی (عکاس) هم از دیگر عوامل تولید آن هستند.

محمدعلی شعبانی مستندهای «ملی بدون کارت»، «صبحانه با طعم مرگ»، «سمفونی استیضاح» و «انحصار ورثه» را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده و برای فیلم «سمفونی استیضاح» موفق به دریافت سیمرغ بلورین از جشنواره فیلم فجر شده است.

*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در شهر تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن