مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره ها

زمان برگزاری جشنواره «سینما حقیقت» اعلام شد

سینماحقیقت
یازدهمین جشنواره بین المللی «سینما حقیقت» که به نمایش فیلم‌های مستند و تجربی اختصاص دارد‏، قرار است از نوزدهم تا بیست و ششم آذر در شهر تهران برگزار شود. این جشنواره توسط مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان سینمایی برگزار می‌شود.
زمان برگزاری یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» امروز اعلام شد.
در چند سال گذشته پردیس سینمایی چارسو میزبان بسیاری از مستند سازان و علاقمندان به فیلم‌های مستند بود و جشنواره «سینما حقیقت» هم در این پردیس سینمایی برگزار می‌شد.
به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، یازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» که مهم‌ترین رویداد سینمای مستند ایران است، از ۱۹ تا ۲۶ آذر ۱۳۹۶ در شهر «تهران» برگزار می‌شود. هنوز مکان قطعی برگزاری جشنواره «سینما حقیقت» مشخص نشده است.
بازنمایی تاریخ و فرهنگ جامعه‌ی ایرانی- اسلامی؛ صیانت از هویت ملی مبتنی بر انگاره‌های دینی و ایرانی؛ تقویت سینمای مستند خلاق ایران؛ بیان نسبت سینمای مستند با واقعیت‌های اجتماعی؛ آشنایی فیلمسازان کشور با تحولات نوین سینمای مستند جهان؛ توجه به اهمیت اقتصاد سینمای مستند با تاکید بر رفع موانع تولید، توزیع و نمایش این آثار در عرصه‌های داخلی و خارجی، از اصول و اهداف این جشنواره است.
فراخوان شرکت در این دوره از جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» که مقررات عمومی، بخش‌های تفکیک‌شده جشنواره، جوایز، گاه‌شمار، فرم شرکت و چگونگی ثبت‌نام روی وب‌سایت جشنواره را شامل می‌شود، متعاقبا اعلام خواهد شد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن