سایت سینمامارکت
اخباربرنامه های تلویزیونی

به زودی؛ رونمایی ازجدیدترین مستند پرس تی وی

​واحد تولید مستند پرس تی وی، جدیدترین مستند تولیدی خود را با عنوان "قاتلان مدفون" به زودی رونمایی خواهد کرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، در این مستند به تاثیرات مین‌ها و گلوله‌های عمل نکرده باقی مانده از جنگ ایران و عراق اشاره می‌شود.

صدام در زمان جنگ برای جلوگیری از پیشروی نیروهای ایرانی، میدان مین و موانع متعدد در خاک ایران ایجاد کرد و ۵ استان ایران یعنی خوزستان، ایلام، کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی که درگیر جنگ بودند، بعد از ۳۰ سال از پایان جنگ هنوز با این معضل روبرو هستند.

محمد تراب‌زاده، کارگردان این مستند، در ادامه به جمع‌آوری این مین‌ها و مشکلات پیش روی مرکز مین زدایی می‌پردازد. بسیاری از مین‌ها جمع آوری شده ولی مشکل فعلی حرکت مین‌ها و آلودگی چند باره مناطق پاکسازی شده است. تغییرات اقلیمی و سیلاب‌ها بسیاری از مین‌ها و مهمات را جابجا کرده و قربانیان مین اکثرا در مناطقی که انتظارش نمی‌رود آسیب می‌بینند. پاکسازی مناطق باقی مانده به دلیل بافت‌های گوناگون جغرافیایی با کندی پیش می‌رود.

در این مستند به افرادی که به هرگونه با این معضل درگیر هستند گفت‌وگو شده و مشکلات آن‌ها به قاب تصویر درآمده است.«قاتلان مدفون»، جدیدترین مستند تولیدی پرس تی وی به کارگردانی و تصویربرداری محمد تراب‌زاده و تدوین مهدی واثقی کمال به زودی رونمایی شده و روانه آنتن خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر
برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام بلاگ سینمامارکت بپیوندید: کانال بلاگ سینمامارکت

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن