مجله نقد فیلمگردی
اخبارجبهه فرهنگیسینمای مستند

ساخت مستند زندگی شخصی ابراهیم حاتمی‌ کیا توسط سجاد ایمانی

سجاد ایمانی خبر داد: درگیر ساخت مستندی درباره زندگی ابراهیم حاتمی‌ کیا هستم که الان در مرحله تدوین قرار دارد و امیدوارم تا تابستان تمامی مراحل کار به پایان برسد تا در جشنواره‌ های امسال حضور داشته باشد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، سجاد ایمانی کارگردان مستند در گفتگویی درباره ساخت مستند زندگی ابراهیم حاتمی کیا توضیح داد: پس از مستند «عالیجناب» نزدیک به یک سال است که درگیر ساخت مستندی درباره زندگی ابراهیم حاتمی‌کیا هستم که الان در مرحله تدوین قرار دارد و امیدوارم تا تابستان تمامی مراحل کار به پایان برسد تا در جشنواره‌های امسال حضور داشته باشد.

این کارگردان با اشاره به اینکه هنوز اسمی برای این مستند انتخاب نشده است، درباره مضمون آن توضیح داد: این مستند یک نگاه متفاوتی به زندگی ابراهیم حاتمی‌کیا داشته و بخش عمده فیلم روایتگر زندگی شخصی وی است و جنبه‌های مختلفی از زندگی این کارگردان نشان داده می‌شود که این کار را متفاوت می‌کند و درکنار آن به دلیل حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی «خروج» که تازه‌ترین ساخته این کارگردان است ۳۰ درصد این مستند نیز به نمایش اتفاقات پشت صحنه این فیلم می‌گذرد.

ایمانی درباره علت ساخت این مستند عنوان کرد: ابراهیم حاتمی‌کیا به من پیشنهاد همکاری برای تحقیق و پژوهش درباره فیلم «خروج» را داد و زمانی که درگیر ساخت کار در کنار عوامل فیلم شدم ایده ساخت این مستند در ذهن من شکل گرفت و وقتی با ابراهیم حاتمی‌کیا آن را درمیان گذاشتم او نیز پذیرفت و از همان ابتدا نیز عنوان کردم که من به دنبال ساخت مستندی درباره زندگی شخصی این کارگردان هستم و نمی‌خواهم مستندی شبیه به فیلم «خواب ابراهیم» بسازم که کاملا پذیرفته شد.

سجاد ایمانی در پایان درباره فعالیت‌های دیگر خود بیان کرد: درحال حاضر مشغول انجام کارهای تدوین یک مجموعه مستند به کارگردانی مرجان خسروی و تهیه کنندگی مهدیه مهرور هستم به نام «پا به ماه» که برای شبکه سه سیما آماده می‌شود. همچنین با همکاری دوستان دیگر در حال نگارش فیلمنامه اولین کار بلند داستانی خود هستم که موضوع آن اجتماعی-بومی است و هدف ما پیش بردن همزمان کارهای مستند زندگی ابراهیم حاتمی‌کیا و اتمام نگارش این فیلمنامه تازه است.

منبع
خبرگزاری صبا
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن