سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت
اخبارسینمای داستانیمصاحبه

«سرو زیر آب» یک یادآوری برای هر ایرانی است

فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و شهرداری تهران ساخته شده است، به موضوع شهدای گمنام اقلیت می‌پردازد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، فیلم سینمایی «سرو زیر آب» به کارگردانی محمد علی باشه آهنگر که با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی، حوزه هنری و شهرداری تهران ساخته شده است، به موضوع شهدای گمنام اقلیت می‌پردازد. نخستین نمایش این فیلم در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر بود و سرو زیر آب به عنوان بهترین فیلم با نگاه ملی سی و ششمین دوره فیلم فجر انتخاب شد.

در خصوص کم و کیف این اثر سینمایی با کیوان کثیریان، منتقد سینما گفت و گو کرده‌ایم و دیدگاه‌های او را در این زمینه جویا شده‌ایم.

«سرو زیر آب» نیاز به تدوین مجدد دارد

کیوان کثیریان، منتقد سینما در خصوص فیلم سینمایی «سرو زیر آب» می‌گوید: این فیلم را من در جشنواره دیدم و از کلیت فیلم لذت بردم ولی فکر می‌کنم فیلم جای کوتاه شدن داشت. البته باید بگویم نسخه جدید این فیلم را هنوز ندیده‌ام و تنها نسخه قبلی آن را دیده‌ام و امیدوارم که در نسخه جدید تدوین مجددی شده باشد که به ریتم و ضرب آهنگ روایت و قصه کمک بهتری کند.

پرداخت شایسته «سرو زیر آب» به اقلیت‌ها در رویداد‌های ملی

کثیریان ادامه می‌دهد: به نظرم این اثر با کارگردانی حساب شده و کلاسیکی که دارد و با فیلم برداری خوب علیرضا زرین دست توانسته است به خوبی یک فیلم خوش ساخت و خوش آب و رنگ را برای مخاطب به نمایش بگذارد. نکته مثبت دیگر فیلم پرداختن به موضوع حضور اقلیت‌ها دینی در جنگ بود که به نظرم بسیار شایسته و به جا این کار صورت گرفته است. البته در سینمای جنگ تاکنون به این مسائل پرداخته شده است، اما در کل پرداخت این فیلم به موضوع اصلی آن از زوایای مختلف بسیار عالی بود.

یک یادآوری به هر ایرانی

وی در ادامه می‌گوید: من معتقدم موضوعی که فیلم به آن می‌پردازد، بسیار جذاب و اتفاقا قابل اهمیت است. به نوعی یک یادآوری از منظر وحدت میان هر ایرانی در آن نهفته است. وحدتی که به ما یادآور می‌شود که فارغ از اینکه به چه دینی و کیشی تعلق و چه اعتقاداتی داریم، باید با هم متحد باشیم. چرا که همه ما ایرانی هستیم و پای دفاع از سرزمین، آب و خاک مان با هر عقیده، تفکر و طرز فکری می‌ایستیم. ایرانی‌ها ها همواره از کشور، ناموس و خاک شان دفاع کرده‌اند و این نکته‌ای است که کارگردان این اثر هم یادآور آن شده است.

نگاه صلح جویانه «سرو زیر آب» به موضوع دفاع

این منتقد سینما در خاتمه تاکید می‌کند: نگاه این اثر به شهدای گمنام و خانواده‌های شهدا بسیار ارزشمند است و باشه آهنگر در این فیلم به زوایای پنهان و عیان این موضوع خوب پرداخته و قصه اش را قصه‌ای جذاب از آب درآورده است

برچسب ها
نمایش بیشتر
برای اطلاع و استفاده از سایر مطالب ما، به کانال تلگرام بلاگ سینمامارکت بپیوندید: کانال بلاگ سینمامارکت

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن