مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره هامصاحبه

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد در مصاحبه با بلاگ سینمامارکت مطرح کرد: بخش جایزه شهید آوینی محتوایی و راهبردی است

دبیر جشنواره سینماحقیقت گفت: برای ما بخش شهید آوینی یکی از بخش‌های بسیار مهم است. این بخش از جشنواره یک بخش محتوای و راهبردی محسوب می‌شود و مورد توجه بسیاری از نخبگان این عرصه می‌باشد.

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد، مدیر مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی و دبیر دوازدهمین جشنواره سینماحقیقت، در گفت‌وگو  با بلاگ سینمامارکت، با اشاره به بخش جایزه شهید آوینی و نقدهای مطرح شده در مورد انتخاب فیلم‌های این بخش از جشنواره گفت: در بخش جایزه شهید آوینی جشنوراه امسال نزدیک به ۲۶۰ اثر ارسال شد که ما تنها چهارده باکس می‌توانستیم انتخاب کنیم به این دلیل که تنها به همین تعداد سانس در اختیار داشتیم که در مجموع ۲۹ فیلم انتخاب شد که هشت فیلم آن نیز در بخش ملی جشنواره نیز حضور دارد. به گمان ما فیلم‌های که الان در بخش شهید آوینی حضور دارند از بهترین فیلم‌ها هستند. البته باید به این نکته هم اشاره کنم که  انتخاب این فیلم‌ها سلیقه یک جمع هستند و شاید اگر جمعی دیگری بودند  فیلم‌های دیگری انتخاب می‌شد.

وی در ادامه به اهمیت بخش شهید آوینی پرداخت و افزود: برای ما بخش شهید آوینی یکی از بخش‌های بسیار مهم است. این بخش  از جشنواره یک بخش محتوایی و راهبردی محسوب می‌شود و مورد توجه بسیاری از نخبگان این عرصه می‌باشد. من خودم یکی از انتخاب کنندگان بخش جایزه شهید آوینی هستم و اعتقاد دارم آنچه از ۲۶۰ فیلم ارسالی انتخاب شده قطعاً از بهترین‌ها بوده است.

دبیر جشنواره سینماحقیقت در پاسخ به نقدهای وارده در مورد انتخاب فیلم‌های بخش شهید آوینی اظهار داشت: کسی می‌تواند نقد کند که چرا این فیلم‌ها انتخاب شده است که ۲۹ فیلم را دیده باشد نه کسی که هیچ یک از این فیلم‌ها را ندیده است. اگر کسی فیلم‌های انتخابی را دید و نقدی داشت من حاضرم با او گفت گو کنم. اما نمی‌شود فیلم‌ها را ندیده نقد کنیم. امسال تمام تلاش خود را کردیم تا سبد بخش جایزه شهید آوینی متنوع باشد و در حوزه‌های مختلف منطقه‌ای و داخلی فیلم‌های مختلف و قوی داریم .

وی در پایان گفت: همه مستندسازان و تهیه کنندگان تلاش کنند تا مردم بیشتر مستند ببینند. در سال‌های گذشته یکی از ظرفیت‌های مناسب برای دیده شدن مستند‌ها «وی او دی» ها بوده که امیدواریم با استفاده از تمام ظرفیتهای موجود مردم بیشتر از قبل مستند تماشا کنند.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن