مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

مستند های «شرح یک عکس» و «میرزا جواد» به هنر و تجربه رسید

آیین افتتاحیه و آغاز اکران این دو مستند ساعت 19 روز دوشنبه، هشتم مرداد، با حضور کارگردان و عوامل فیلم در موزه سینما برگزار خواهد شد.

مستند «شرح یک عکس» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی ساتیار امامی و «میرزا جواد» به کارگردانی سعید فرجی و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر، از هشتم مرداد در گروه هنر و تجربه اکران خواهند شد.

در خلاصه داستان مستند «شرح یک عکس» که اولین فیلم نیمه‌بلند مستند ساتیار امامی است، آمده: «در حادثه تروریستی تهران که توسط گروه داعش در مجلس شورای اسلامی رخ داد، یک تصویر، مهم‌ترین عکس این حادثه در رسانه‌های داخلی و خارجی شد و سوژه آن، عماد پسربچه بیماری بود که به همراه مادرش در همان روز برای دیدار با نماینده شهرشان به مجلس آمده بودند. این تصویر درست ساعتی بعد از حادثه تروریستی تهران در رسانه‌ها منتشر شد تا همه نگاه‌ها به سمت عماد باشد».

«میرزا جواد» عنوان مستند ۲۸ دقیقه‌ای از سعید فرجی است که شهادت اولین عکاس دوره مشروطه (میرزا جواد عکاس‌باشی) را در جریان فتح تهران روایت می‌کند.

آیین افتتاحیه و آغاز اکران این دو مستند ساعت ۱۹ روز دوشنبه، هشتم مرداد، با حضور کارگردان و عوامل فیلم در موزه سینما برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

یک نظر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن