مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره ها

شرط چین برای اکران فیلم‌های آمریکایی: صحنه‌های همجنس‌گرایانه را حذف کنید

چینی‌ها اعلام کرده‌اند فقط در شرایطی اجازه اکران ساخته جدید "برایان سینگر" را می‌دهند که تمام صحنه‌های همجنس‌گرایانه این اثر از محصول نهایی خارج شود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت،  شرکت‌های آمریکایی بازار چین را به عنوان دومین بازار بزرگ جهان بعد از آمریکا در زمینه محصولات سینمایی می‌شناسند. همین موضوع باعث شده تا بارها ستاره‌های هالیوودی در قامت سفیران سینمای آمریکا و در چارچوب سفرهای تبلیغاتی به این کشور بروند و محصولات خودشان را برای مخاطبان آسیایی ارائه کنند.

در چنین شرایطی فیلم بوهمین راپسودی اثری که در مراسم اسکار امسال بیشترین جایزه را به خود اختصاص داد و تندیس بهترین بازیگر نقش اول مرد را هم برد هنوز در این کشور اکران نشده است. چینی‌ها اعلام کرده‌اند فقط در شرایطی اجازه اکران ساخته جدید «برایان سینگر» را می‌دهند که تمام صحنه‌های همجنس‌گرایانه این اثر از محصول نهایی خارج شده و آماده اکران شود. چینی‌ها همین طور خواستار حذف صحنه‌هایی شده‌اند که در آن استعمال موادمخدر نمایش داده می‌شود.

پیش‌بینی می‌شود «بوهمین راپسودی» اکران محدودی در چین داشته باشد. این اولین بار نیست که چینی‌ها دست به یک اقدام اخلاقی در برابر فیلم‌های جایزه برده آمریکایی می‌زنند. آنها پیش‌تر اجازه اکران مهتاب را هم ندادند؛ اثری که جایزه اسکار بهترین فیلم سال را برد. جالب است بدانید مرا به نام خودت بخوان دیگر فیلم همجنس‌گرایانه سال‌های اخیر هالیوود که اسکار فیلمنامه را دریافت کرد هم هیچ وقت نتوانست رنگ اکران در چین را ببیند.

منبع
تسنیم
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن