مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره هامصاحبه

«شورش علیه سازندگی» قسمت جشنواره حقیقت نبود

شوقی کارگردان مستند «شورش علیه سازندگی» گفت: با كمال احترام به راي و نظر هيات انتخاب اما معتقدم فيلم شورش علیه سازندگی كه پرونده ای ناخوانده را در تاريخ معاصر ايران باز كرده است، بايد در جشنواره حضور پيدا مي كرد اما به هر حال قسمت نبود.

مصطفی شوقی کارگردان و مستند ساز کشورمان درباره اهمیت برگزاری جشنواره حقیقت و قبول نشدن کار جدیدش در دوازدهیمن  دوره جشنواره حقیقت در گفتگو با بلاگ سینمامارکت گفت: جشنوراه حقیقت جشنوراه مهم و بزرگی است و توسط نهادی برگزار می‌شود که نهاد سیاستگذار مستند در کشور می‌باشد و برای ما که داریم کار مستند می‌کنیم این جشنواره تنها محل واقعی برای ارائه آثار و نقد و بررسی درست مستندهاست.

شوقی در ادامه با اشاره به پذیرش مستند هویدا در جشنواره یازدهم و عدم پذیرش مستند شورش علیه سازندگی در جشنواره دوازدهم افزود: در جشنوراه سال پیش فیلم من یعنی مستند هویدا حضور داشت ولی امسال فیلم دیگرم با عنوان «شورش علیه سازندگی» پذیرفته نشد. با کمال احترام به رای و نظر هیات انتخاب معتقدم این فیلم که پرونده‌ای ناخوانده را در تاریخ معاصر ایران باز کرده است، باید در جشنواره حضور پیدا میکرد. اما به هر حال قسمت نبود. این روزها، روزهای جشن سینمای مستند ایران است و باید از این جشن لذت ببریم. باقی چیزها بماند برای بعد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن