مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره ها

صدرنشینی صبا ندایی در موسیقی حقیقت

صبا ندایی با ساخت موسیقی برای سه مستند حاضر در بخش مسابقه ملی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، عنوان پُرکارترین آهنگساز جشنواره را از آن خود کرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، «تمام چیزهایی که جایشان خالی‌ست» ساخته زینب تبریزی، «زیر حکم» به کارگردانی سعید کشاورز و «چند نفر از ما» ساخته هادی معصوم‌دوست، مستندهایی هستند که «صبا ندایی» آهنگسازی آن‌ها را برعهده داشته است.

ستار اورکی آهنگساز برجسته کشور، عنوان دوم این رده‌بندی را با ساخت موسیقی دو فیلم مستند «خاتمه» به کارگردانی هادی و مهدی زارعی و «۳۳۰ سی‌سی خاطره» ساخته الهام معروفی، از آن خود کرده است.

افشین عزیزی هم آهنگسازی «فریاد رو به باد» ساخته سیاوش جمالی و عطا مهراد و «خانه‌ای برای تو» به کارگردانی مهدی بخشی‌مقدم را برعهده داشته است.

البته در جمع فیلم‌های راه یافته به بخش مسابقه ملی دوازدهمین دوره جشنواره سینماحقیقت می‌توان مستندهایی را یافت که آهنگسازی آن‌ها را هنرمندان شناخته شده‌ی حوزه موسیقی انجام داده‌اند. کریستف رضاعی برای مستند «وَرس» ساخته جواد وطنی موسیقی ساخته و آریا عظیمی‌نژاد نیز آهنگسازی «وزرا جنگ: داستان هومن و سفید» به کارگردانی مهناز صبور را انجام داده است. موسیقی «آواز جغد کوچک» به کارگردانی مهدی نورمحمدی را بهزاد عبدی ساخته و «در قلمرو افعی دم عنکبوتی» ساخته فتح‌الله امیری با آهنگسازی بابک میرزاخانی به جشنواره ارائه شده است.

نکته جالب توجه این‌جاست که بسیاری از مستندهایی که در ایران ساخته می‌شوند، به دلیل بودجه اندک موسیقی تیتراژ جداگانه‌ای ندارند، اما امسال مستند «آبی به رنگ آسمان» به کارگردانی امیر رفیعی از این قاعده مستثنی بوده و «رضا یزدانی» خواننده تیتراژ پایانی آن است.

*دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۷ به دبیری «سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد» در پردیس سینمایی چارسو برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن