مجله نقد فیلمگردی
معرفی آثار جشنواره حقیقت

صدای امیدواری‌ های پیرمرد و خواننده در گوش سینماحقیقت می‌ پیچد

بخش شهید آوینی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت میزبان مستند پیرمرد و خواننده به کارگردانی امیر اصانلو و تهیه‌ کنندگی مهدی مطهر خواهد بود.

به گزارش بلاگ سینمامارکت و به نقل از روابط عمومی جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، بخش شهید آوینی سیزدهمین جشنواره سینماحقیقت میزبان مستند «پیرمرد و خواننده» به کارگردانی امیر اصانلو و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر خواهد بود که در خانه مستند انقلاب اسلامی تولید شده است.

اصانلو پیشتر آثاری چون «ماندنی ها»، «تئوری زباله ها»، «عامه پسند»، «حلب، سکوت، جنگ»، «تظاهرات عشق» را جلوی دوربین برده و نامزدی کارگردانی در جشنواره ایدفا، نامزدی کارگردانی سینماحقیقت، نامزد کارگردانی جشن انجمن سینمای مستقل، بهترین کارگردانی از نظر هیت داوران جشنواره ایچی را در سوابق خود ثبت کرده است.

مستند پیرمرد و خوانندهدر خلاصه داستان این اثر اینگونه آمده است که با شروع جنگ امید از بین می رود و شما نمی دانید فردا چه خواهد شد. نمی دانید که در ثانیه بعدی زنده هستید یا نه. اما همیشه افسانه ای در این شرایط وجود دارد. فقط فکر کنید به لحظه امیدوار کننده ای که رژ لب را در منطقه جنگ روی لب های خشک و غمناک دختران حلب بنشانید. ابوعمر افسانه ای زنده است که او را صدای امید می نامند. او سعی خواهد کرد زندگی خود را میان ویرانه ها بگذراند و اتومبیل هایش را تعمیر کند و کار خود را که در طول جنگ ویران شده است، از سر بگیرد. آنها او را صدای امید در حلب می نامند. این فیلمی درباره وی و کاری است که او برای بازآفرینی زندگی خود انجام می دهد.

دیگر عواملی که این کارگردان را در تولید مستند «پیرمرد و خواننده» یاری کرده اند، عبارتند از: تصویربردار: ضیا حاتمی، صدابردار: حسین مهدوی، تدوینگر: کامران جاهدی، نویسنده گفتارمتن: امیر اصانلو و آهنگساز: کاوه فیروز.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» طی روزهای ۱۸ تا ۲۵ آذرماه ۱۳۹۸ به دبیری «محمد حمیدی‌مقدم» در تهران برگزار خواهد شد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن