مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

طی حکمی از سوی حسین انتظامی؛ حمیدی‌مقدم مدیرعامل مرکز گسترش شد

طی احکامی از سوی حسین انتظامی، سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد به سمت معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی و محمد حمیدی‌مقدم به عنوان مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی منصوب شدند.

به گزارش بلاگ سینمامارکت به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی بصری، رییس سازمان سینمایی در احکامی سیدمحمد‌مهدی طباطبایی‌نژاد را به عنوان معاون ارزشیابی و نظارت، محمد حمیدی‌مقدم را به سمت مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، ابراهیم داروغه‌زاده را به عنوان دبیر جشنواره فیلم فجر و مهران عباسی انارکی را به سمت مدیرعامل موزه سینما منصوب کرد.

سیدمحمدمهدی طباطبایی‌نژاد متولد ۱۳۴۹ در تهران، دارای مدرک کارشناسی ارشد برنامه‌ریزی شهری از دانشگاه تبریز و مدرس دانشگاه پیام نور است.

از سوابق اجرایی او می‌توان به مدیر گروه فرهنگ، تاریخ و هنر شبکه اول سیما، مدیر طرح و برنامه شبکه اول سیما، دبیر هفتمین تا دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و مدیرعاملی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی (از ۱۳۹۲ تا ۹۸) اشاره کرد.

طباطبایی‌نژاد به عنوان تهیه‌کننده ارشد سیمای جمهوری اسلامی ایران ساخت برنامه‌ها و مجموعه‌های متعددی را بر عهده داشته است.

محمد حمیدی‌مقدم متولد ۱۳۴۷ در همدان، دارای مدرک کارشناسی ارشد سینما از دانشکده سینما و تئاتر دانشگاه هنر، فعالیت فیلمسازی خود را از اواخر دهه ۱۳۶۰ در انجمن سینمای جوانان ایران آغاز کرد و با ساخته‌هایش موفق به دریافت جوایزی از جشنواره‌های داخلی و خارجی شد.

او به عنوان تهیه‌کننده و کارگردان رسمی صدا و سیما فعالیت حرفه‌ای در حوزه برنامه‌سازی تلویزیونی را از سال ۱۳۷۶ با طراحی و تهیه‌کنندگی مجموعه «سینمادو» آغاز کرد و از دیگر برنامه‌های او می‌توان به سینماچهار، سینمایک، مستند چهار (۸۵-۹۴) و آن‌سو اشاره کرد.

ابراهیم داروغه‌زاده که پیش از این به عنوان معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و در دو دوره اخیر جشنواره فیلم فجر به عنوان دبیر مسئولیت داشته است، متولد ۱۳۴۹ در تهران و دارای مدرک دکتری پزشکی عمومی و نیز کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل است.

از دیگر سوابق مدیریتی داروغه‌زاده می‌توان به ریاست پخش شبکه چهار سیما، مدیریت گروه اجتماعی شبکه اول سیما، مدیرعاملی موسسه رسانه‌های تصویری، مدیرعاملی موسسه تصویر شهر و مدیریت موسسه آوای سلامت اشاره کرد.

تهیه‌کنندگی برنامه‌ها و مجموعه‌های متعدد تلویزیونی از فعالیت‌های او به عنوان تهیه‌کننده ارشد صداوسیما محسوب می‌شود.

مهران عباسی انارکی متولد ۱۳۵۰، دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت شهری است.

مشاور اجرایی معاون وزیر در امور مطبوعاتی، مدیرعامل و ریس هیات مدیره موسسه نشر آوران، مدیر راه‌اندازی و اجرایی مرکز نظارت و ارزیابی سازمان صداوسیما، معاون اجرایی شبکه جهان‌بین، مدیر طرح بانک اطلاعاتی هنرمندان و عوامل تولید سازمان صداوسیما، مدیر خانه خبرنگاران آزاد روزنامه جام جم، عضو هیات مدیره موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، معاون مرکز روابط عمومی و بین‌الملل شهرداری تهران، مدیرعامل و عضو هیات مدیره شرکت پیام رسا شهرداری تهران، عضو هیات مدیره شرکت چاپ و توسعه روزنامه همشهری و نماینده شهرداری تهران بعنوان حامی برگزاری جشنواره فیلم از جمله سوابق اجرایی و مدیریتی عباسی انارکی محسوب می‌شود.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن