مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره سینما حقیقتجشنواره هانقد و بررسی

عطارپور گفت درباره میدان بهارستان مستند بساز

بابک بهداد گفت: ارد عطارپور به من پیغام داد که طرح اولیه ات خوب است اما بهتر است درباره میدان بهارستان کار کنی و من هم استقبال کردم.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، نشست نقد و بررسی مستند «بهارستان؛ خانه ملت» به کارگردانی بابک بهداد که اولین روز جشنواره در سالن شماره یک روی پرده رفت؛ در بخش فیلم خبر با اجرای ناصر صفاریان‌ مستندساز و حضور ارد عطارپور مستندساز باسابقه برگزار شد.

بابک بهداد در ابتدای این نشست گفت: فرآیند ساخت این فیلم حدود ۶ سال طول کشید. طرح اولیه من درباره آقای تهامی عکاسی بود که در میدان بهارستان فعال هستند. آقای عطارپور پیغام دادند که این طرح خوب است اما بهتر است درباره میدان بهارستان کار کنی و من هم استقبال کردم.

وی افزود: ممنون از همه کسانی که در ساخت این فیلم از من حمایت کردند. به خصوص ارد عطارپور که کمک بسیار کردند. زمانی که در طول ساخت ناامید می‌شدم تنها کسانی که کمک می‌کردند خسته نشوم، همین دوستان بودند. از همه آن‌ها سپاسگزارم.

ارد عطارپور، مستندساز حاضر در نشست و مشاور تولید مستند «بهارستان خانه ملت» هم درباره ارزش کار بهداد به مثالی در فیلم اشاره کرد و گفت:‌ سال‌های زیادی درباره رزم‌آرا براساس یک جمله قضاوت می‌شود و آن اینکه او زمانی در بهارستان گفته است ما حتی نمی‌توانیم لولهنگ بسازیم و این جمله را نشانه خودفروختگی او می‌دانستند. اما واقعیت این است که این جمله از آن رزم‌آرا نیست و آقای بهداد جمله صحیح او را در فیلم خود آورد است.

این مستندساز ادامه داد: اتفاق مهم درباره ساخت این مستند این است که ما از این به بعد می‌توانیم از اسناد و مدارکی که بابک بهداد گردآوری کرده است استفاده کنیم. عکس‌هایی را ایشان گردآوری کرده‌است که ما بعدها حتما از آن استفاده می‌کنیم شاید در زمانی که اسمی از او نباشد.

عطارپور تأکید کرد: امیدوارم این زحمت قدر دانسته شود. بهداد تلاش بسیاری برای گردآوری اسناد و مدارک این مستند داشت و باید ارزش این زحمات را بدانیم. من این مستند را بسیار دوست دارم و برای دومین بار هم که آن را دیدیم معتقدم بارها می‌تواند من را غافلگیر کند. آنچه در این مستند گردآوری شده است را باید به‌عنوان هدیه بابک بهداد قدر بدانیم.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن