مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

فروش هفتگی مستندهای ایران و جهان؛ رتبه سوم فروش برای مستند «مهین»

صدرنشینی مستند «میدان جوانان سابق» در جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه همچنان ادامه دارد. مستند «مهین» به کارگردانی محمدحسین حیدری نیز در نخستین هفته اکران به رتبه سوم جدول فروش رسید.

در هفته گذشته مستند «Bring the Soul: The Movie» به کارگردانی Park Jun-soo در اولین هفته اکران خود با فروش نزدیک به ۲/۱۲۰/۰۰۰ دلار به رتبه نخست جدول فروش هفتگی مستندهای روز جهان و رتبه ۱۰ فروش کل آثار سینمایی رسید. در رتبه دوم این جدول مستند «maiden» همچنان در بین چهار مستند پرفروش هفته قرار دارد.

جدول فروش سینمای مستند جهان

در میان مستندهای ایرانی و در گروه هنر و تجربه مستند «میدان جوانان سابق» همچنان در صدر جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه قرار دارد و بعد از این مستند، «اسرار دریاچه» به رتبه دوم جدول فروش هفتگی رسید.

لازم به ذکر است مستند «مهین» به کارگردانی محمدحسین حیدری در نخستین هفته اکران به رتبه سوم جدول فروش رسید.

مستند «میدان جوانان سابق» به کارگردانی مینا اکبری درباره یک عکس است که روزنامه‌نگاران روزنامه «جامعه» در سال ۱۳۷۶ به پیشنهاد ماشاالله شمس‌الواعظین سردبیر روزنامه برای روجلد شماره نوروز در میدان جوانان گرفته‌اند.این فیلم به بهانه این عکس مروری دارد بر وضعیت مطبوعات طی ۲۰ سال اخیر و تاثیری که دگرگونی‌های سیاسی و اجتماعی ایران بر کار رسانه گذاشته است.

جدول فروش سینمای مستند ایران

مستند سینمایی «مهین» به کارگردانی محمد حسین حیدری و تهیه کنندگی مهدی مطهر تازه‌ترین اثر اکران شده در سینماهای گروه «هنر و تجربه» است. در این مستند که تازه‌ترین اثر خانه مستند انقلاب اسلامی است به شخصیت پیچیده‌ مهین قدیری، اولین قاتل سریالی زن ایران پرداخته شده است.

این مستند که فضای ملتهبی را تجربه می‌کند، موفق به دریافت سه جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین دستاوردهای هنری از جشنواره بین المللی فیلم شهر شد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن