مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

فروش هفتگی مستندهای ایران و جهان؛ صدرنشینی مستمر «میدان جوانان سابق»

مستند «میدان جوانان سابق» به صدرنشینی خود در جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه ادامه می‌دهد. مستند «Bring the Soul: The Movie» نیز در جدول فروش جهانی در رتبه نخست قرار دارد.

در هفته گذشته مستند «Bring the Soul: The Movie» به کارگردانی Park Jun-soo در اولین هفته اکران خود با فروش نزدیک به ۲/۱۲۰/۰۰۰ دلار به رتبه نخست جدول فروش هفتگی مستندهای روز جهان و رتبه ۱۰ فروش کل آثار سینمایی رسید. در رتبه دوم این جدول مستند «maiden» همچنان در بین چهار مستند پرفروش هفته قرار دارد.

در هفته گذشته مستند «David Crosby: Remember My Name» به کارگردانی a.j. eaton محصول سال ۲۰۱۹ می‌باشد. این مستند در هفته گذشته با فروش نزدیک به ۱۲۵/۰۰۰ هزار دلار توانست به جمع چهار مستند پرفروش اکران جهانی برسد. دیوید کرازبی در این مستند عمیقاً شخصی، در مورد زندگی‌اش به عنوان یک ستاره موسیقی صحبت می‌کند و در سن ۷۷ سالگی سوگندهای جدیدی ادا می‌کند.

لازم به ذکر است مستند «Bring the Soul: The Movie» به کارگردانی Park Jun-soo در ادامه اکران خود در این هفته با فروش نزدیک به ۲/۵۰۰/۰۰۰ میلیون دلار رتبه نخست فروش هفتگی مستندهای روز جهان را همچنان در اختیار دارد.

جدول فروش
جدول فروش

در میان مستندهای ایرانی و در گروه هنر و تجربه مستند «میدان جوانان سابق» با فروش نزدیک به ۱/۸۰۰/۰۰۰ هزار تومان به صدرنشینی خود در جدول فروش فیلم‌های مستند گروه هنر و تجربه ادامه می‌دهد.

مستند «قاضی و مرگ» به کارگردانی حسن خادمی پس از یک هفته غیبت با فروش نزدیک به یک میلیون تومان مجدد به چمع پرفروش‌ترین‌ها راه یافت و در رتبه سوم قرار گرفت.

مستند «قاضی و مرگ» به کارگردانی حسن خادمی روایتی از زندگی واقعی قاضی نورالله عزیز محمدی است. عمده شهرت این قاضی به تعداد صدور حکم‌هایی برمی‏‎گردد که طی ۴۵ سال فعالیت در دستگاه قضا صادر کرده است. او که یکی از معروف‌ترین قاضی‎های جنایی ایران به شمار می‎آید و چهارهزار حکم اعدام صادر کرده است،در اواخر دوران قضاوت خود با پرونده قتل پدرش روبه‌رو می‎شود.

جدول فروش
جدول فروش

مستند «اسرار دریاچه» به کارگردانی آرمین ایثاریان درباره منطقه باستانی تخت سلیمان است که با بیش از ۳۰۰۰ سال قدمت در استان آذربایجان غربی قرار دارد و دریاچه‎ای عمیق با داستان‎ها و افسانه‎های بسیاری درباره گنج‎های سلسله‌های مختلف تاریخی هست که به‌خاطر سمی بودن آب آن و قرارگیری در ارتفاع، تاکنون دست‌نیافتنی بوده و هیچ‌کس به اعماق آن نرسیده بود.

این فیلم اکتشافی و پژوهشی به معرفی منطقه باستانی تخت سلیمان و مراحل اکتشاف اعماق تاریک و رمزآلود دریاچه تخت سلیمان می‎پردازد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد.
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن