مجله نقد فیلمگردی
فیلم شناسینقد و بررسی

قابل پیش بینی بودن دریافت جایزه اسکار برای ایکاروس

جلسه نقد و بررسی مستندهای خارجی با نام کالت این هفته به مستند برنده جایزه اسکار2018، ایکاروس ساخته‌ی برایان فوگل اختصاص داشت.

جلسه نقد و بررسی مستندهای خارجی با نام کالت این هفته به مستند برنده جایزه اسکار۲۰۱۸، ایکاروس ساخته‌ی برایان فوگل اختصاص داشت.
در خلاصه مستند آمده است:
 فوگل به دنبال ساخت فیلمی است تا ثابت کند می تواند خود را غرق در استروئیدهای آنابولیک و دیگر داروهای ممنوعه کند، بهترین عملکرد را داشته باشد و بعد از آزمایش‌های ضد دوپینگ که آخر خط در انتظار ورزشکاران است سربلند بیرون بیاید. تمام چیزی که او احتیاج دارد یک شریک جرم است که او را برای موفق شدن در این زمینه راهنمایی کند.
در جلسه نقد و بررسی  پیرامون شکل گیری سوژه و چرایی کسب جایزه اسکار توسط مستند ایکاروس پرداخته و مطرح شد، علاقه ی کارگردان اثر به دوچرخه سواری و به خصوص آرمسترانگ در پیشبرد قصه فیلم کمک می کند و زمانی که آرمسترانگ دچار چنین وضعیتی می شود برایان فوگل فکرش درگیر سیستم‌های ضد دوپینگی و عدم تشخیص دوپینگ‌های آرمسترانگ و قهرمانی او در مسابقات جهانی می‌شود .
فیلم دارای دو بخش متفاوت است که بخش اول آن مربوط به شخصیت فوگل و درگیری آن برای شرکت در مسابقات دوچرخه سواری است و در بخش دوم شخصیت اصلی مستند تغییر کرده و به تخلفات روسیه در مسابقات ورزشی و اتهاماتی علیه پوتین رئیس جمهور روسیه می پردازد.
در ادامه این جلسه به موضوع قابل پیش بینی بودن دریافت جایزه اسکار به خاطر سیاسی بودن و وارد کردن اتهاماتی به پوتین و روسیه در این مستند پرداخته شد و قیاسی با جشنواره های داخلی و تفاوت نوع رفتار و نگاه فیلمسازان داخلی صورت گرفت.
بلاگ سینمامارکت
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن