مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای داستانی

«ماجرای نیمروز۲» پروژه بزرگتر و سخت‌تری است

ماجرای نیمروز

سجاد پهلوان‌زاده تدوینگر سینمای ایران درباره احتمال همکاری خود را فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز۲» گفت: به تازگی آقای مهدویان پیشنهاد تدوین فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز۲» را به من دادند و فیلمنامه اثر را در اختیارم قرار داده‌اند که من کاملاً آن را مطالعه کرده‌ام.
وی درباره تفاوت «ماجرای نیمروز۲» با قسمت اول این فیلم، بیان کرد: قسمت دوم «ماجرای نیمروز» پروژه به شدت بزرگتر و سخت‌تری است. شاید بهتر باشد که درباره قصه صحبت نکنم؛ ولی می‌توانم همین قدر بگویم که قصه «ماجرای نیمروز۲» بسیار جذاب‌تر‌ از قسمت اول است و می‌توانم به جرأت بگویم که مخاطبان آن بیش از «ماجرای نیمروز۱» خواهد بود.
این تدوینگر سینمای ایران در پاسخ به این سؤال که با توجه به بزرگ بودن پروژه «ماجرای نیمروز۲» آیا زمان کافی تا جشنواره فجر برای این فیلم وجود خواهد داشت، خاطر نشان کرد: قطعاً فیلم تا سی‌وهفتمین جشنواره ملی فجر آماده نمایش خواهد شد، چرا که تدوین «ماجرای نیمروز۲» همزمان با فیلمبرداری صورت خواهد گرفت.
 فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز» به کارگردانی محمدحسین مهدویان در سی‌وپنجمین جشنواره ملی فیلم فجر حضور یافت و ۴ سیمرغ بلورین را از آن خود کرد. این فیلم از ۲۵ اسفندماه ۱۳۹۵ اکران خود را آغاز کرد و بعد از کسب فروش ۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومانی، به نمایش خود پایان داد.
فیلم سینمایی «ماجرای نیمروز ۱» به ترورهای سال ۱۳۶۰ به دست گروه مجاهدین خلق می‌پردازد. این درگیری‌ها پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر به عنوان رئیس جمهور توسط مجلس شورای اسلامی شدت می‌گیرند. گروه‌های ضد حکومت مانند گروه سازمان مجاهدین خلق ایران، دست به جنگ داخلی در ایران پس از برکناری ابوالحسن بنی‌صدر و ترورهای موفق مقامات ارشد حکومت می‌زنند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای گروه سازمان منافقین هستند. در این میان، روابط سابق بین یکی از اعضای سپاه و زنی از اعضای گروه سازمان منافقین که در گذشته در دانشگاه همکلاسی بودند در داستان ایجاد گره می‌کند.
مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی‌فر، مهدی زمین پرداز، حسین مهری، محیا دهقانی، لیندا کیانی، امیراحمد قزوینی، امیرحسین هاشمی و جواد عزتی و مهدی پاکدل از جمله بازیگران این فیلم هستند.
منبع
خبرگزاری فارس
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن