مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

مادران سلحب ؛روایتی واقعی از زنانی که از داعش و تروریسم نترسیدند

ساخت مستند «مادران سلحب» به کارگردانی مشترک احمد زائری و اسماعیل ترک‌زاد به پایان رسید.

به گزارش بلاگ سینمامارکت به نقل از خبرگزاری مهر، سلحب روستایی کوچک در شمال سوریه و جایی است که تا خط مقدم جنگ تنها ۸ دقیقه فاصله دارد؛ مستند «مادران سلحب» قصه زنانی است که در سخت‌ترین شرایط خانه نشینی را انتخاب نکردند.

در طول جنگ سوریه و نبرد با داعش تصاویر بسیاری از مقاومت مردان و زنان سوری به ثبت رسید اما شاید بتوان مستند «مادران سلحب» را یکی از متفاوت‌ترین آثار ساخته شده در زمینه جنگ نامید، چرا که این مستند در دل جنگ زندگی را به تصویر می کشد.

مستند «مادران سلحب» درباره گروهی از زنان سوری اغلب مادر شهید یا همسر شهید است که در شهر سلحب در شمال سوریه تصمیم می‌گیرند به جای سوگواری از دست رفتن عزیزانشان و خانه نشینی با تشکیل یک کمپین تلاش می‌کنند تا از سربازان سوری در حال مبارزه با نیروهای تکفیری و داعش، نیازهای غذایی فرزندان خود را در پشت جبهه‌های درگیری تأمین کنند. این مادران و زنان در هر منطقه‌ای با تشکیل آشپزخانه‌های مردمی اقدام به پخت غذا و ارسال آن برای نیروهای سوری در جبهه‌های درگیری می‌کنند.

فیلمبرداری مستند «مادران سلحب» بیش از یک ماه در شرایط بسیار سخت در شهر سحلب سوریه و در نزدیکی خط مقدم جبهه به طول انجامید و بیش از یکسال نیز صرف تدوین این مستند شد. در واقع تمام مراحل ساخت این فیلم در هنگام تدوین شکل گرفت و براساس تصاویر ضبط شده ابتدا یک قصه جذاب طراحی و سپس ساخت مستند به پایان رسید.

مستند داستانی «مادران سلحب» در ۲۶ دقیقه به کارگردانی مشترک احمد زائری و اسماعیل ترک‌زاد و تهیه‌کنندگی مهدی مطهر تهیه شده در خانه مستند و محصول سازمان هنری رسانه‌ای اوج است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن