مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستندفضای مجازی

مایکل مور مستندی را به صورت رایگان به مناسبت روز زمین منتشر کرد

کمپانی فیلم مایکل مور به نام رامبل میدیا اولین فیلم بلندی را که تولید کرده به صورت رایگان به مناسبت روز زمین در یوتیوب منتشر کرد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند ساز آمریکایی مستندی با عنوان «سیاره انسان‌ها» را به مناسبت روز زمین به صورت رایگان منتشر کرد.

این فیلم با عنوان «سیاره انسان‌ها» به کارگردانی جف گیبز ساخته شده و مایکل مور تهیه‌کننده اجرایی آن بوده است. این مستند بلند به مناسبت پنجاهمین سالگرد «روز زمین» در دسترس همگان قرار گرفته است.

مستند «سیاره انسان‌ها» ۱۴۰ دقیقه‌ای است و دیروز سه شنبه در یوتیوب همزمان با ۲۲ آوریل روز زمین در اختیار عموم قرار گرفت. این فیلم به مدت ۳۰ روز به صورت رایگان در دسترس است.

نویسندگی، کارگردانی و تهیه فیلم را جف گیبز برعهده داشت که پیشتر با مور در چندین پروژه به عنوان تهیه کننده همکاری داشته است که «بولینگ برای کلمباین» در سال ۲۰۰۲ و «فارنهایت ۱۱/۹» در سال ۲۰۰۴ از جمله آنها هستند. «فارنهایت ۹/۱۱» درباره ترامپ نیز دیگر فیلم مشترک این ۲ بوده است.

گیبز در معرفی این مستند گفته است که ما داریم نبرد را در توقف تغییرات آب و هوایی می‌بازیم زیرا به دنبال رهبران محیط زیستی هستیم که بسیاری از آنها خیلی علاقه‌مند هستند اما در واقع جنبش سبز را به ثروتمندان و شرکت‌های آمریکایی فروخته‌اند.

رامبل میدیا که در نیویورک واقع است از زمانی کارش را شروع کرد که مایکل مور پادکستی به همین نام را در ماه دسامبر راه‌اندازی کرد و تاکنون بیش از ۷۰ اپیزود را با حمایت تبلیغ‌دهندگانش تهیه کرده است.

«سیاره انسان‌ها» با توجه به در خانه ماندن مردم جهان برای ویروس کرونا در دسترس عموم قرار گرفته است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن