مجله نقد فیلمگردی
اخبارجشنواره هامصاحبه

محسن نجفی در مصاحبه با بلاگ سینمامارکت مطرح کرد: جشنواره ۱۰۰ امکان دیده شدن فیلمسازان جوان را فراهم می‌کند

کارگردان فیلم کوتاه "سالگرد اتفاق زمستان یورت" گفت:هر فیلم سختی های خودش را داشت اما فضای ساخت فیلم صدثانیه ای با تمام فیلم‌هایی که تا به حال ساخته بودم متفاوت بود.

محسن نجفی کارگردان فیلم کوتاه «سالگرد اتفاق زمستان یورت» در گفتگو با بلاگ سینمامارکت درباره فیلم‌هایی که در این دوره از جشنواره توسط او ساخته و راه یافته‌اند گفت: سه فیلم مستند در جشنواره دارم که دوتا از آن‌ها در بخش مسابقه و یکی هم در بخش اکران حضور دارند که تمامشان امسال تولید شده‌اند.

کارگردان فیلم کوتاه «سالگرد اتفاق زمستان یورت» با اشاره به جشنواره فیلم ۱۰۰ گفت: این جشنواره امکان دیده شدن فیلمسازان جوان را می‌دهد که اگر نبود شاید هرگز دیده نمی‌شدند.

این کارگردان جوان با اشاره به موضوع فیلم‌هایی که در این جشنواره دارد توضیح داد: «جانداران بی جان» در بخش مسابقه حضور دارد و درباره دو محیط‌‌ بان و اتفاقات ناگواری که هر روزه برای کسانی که در این شغل فعالیت می‌کنند می‌افتد و کسی بر آن‌ها نظارتی ندارد است.

وی افزود: فیلم دیگری که آن هم در بخش مسابقه است با نام «قصه توپ رنگ» درباره یک روحانی به اسم اسماعیل آذری است که به روستاهای دور افتاده می‌رود و برای بچه‌ها قصه می‌خواند و با آن‌ها بازی می‌کند، این داستان در کهگیلویه و بویراحمد اتفاق می‌افتد و روحیه بچه‌ها را بسیار عوض کرده و باعث شده نگاهشان به زندگی عوض شود، این روحانی شخصیت بسیار معروفی است که روزنامه‌های معروف دنیا هم با او مصاحبه کرده‌اند.

نجفی در پاسخ به سوال خبرنگار بلاگ سینمامارکت با اشاره به موضوع فیلم «سالگرد اتفاق زمستان یورت» گفت: این فیلم درباره اتفاقی است که در استان گلستان در«معدن یورت» افتاد و باعث کشته شدن بسیاری از کارگرهای معدن شد.

وی همچنین با اشاره به تجربه کارگردانی فیلم‌های صد ثانیه‌ای تصریح کرد: هر فیلم سختی های خودش را داشت اما فضای ساخت فیلم صدثانیه ای با تمام فیلم‌هایی که تا به حال ساخته بودم متفاوت بود.

نجفی همچنین با اشاره به جشنواره فیلم ۱۰۰ گفت: جشنواره ۱۰۰ یکی از جشنواره‌هایی است که در شروع فیلمسازی یعنی سال ۹۰ برایش فیلم می‌ساختم. به‌نظرم برای فیلمسازانی که می‌خواهند به سینما ورود پیدا کنند ساخت یک فیلم صدثانیه ای بسیار آسان تر از ساخت فیلم های بیست دقیقه‌ای است. وجود این جشنواره بسیار ضروری است زیرا امکان دیده شدن افرادی را می‌دهد که اگر این جشنواره نبود شاید هرگز دیده نمی‌شدند. زمان فیلم‌ها کوتاه است و اکران هم بسیار سریع اتفاق می‌ افتد.

کپی برداری و نقل این مطلب تنها با ذکر نام بلاگ سینمامارکت جایز می باشد
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن