مجله نقد فیلمگردی
اخبارمصاحبه

محسن نقی زاده: این منطقه آلوده به مین است

«این منطقه آلوده به مین است» نام مستندی به کارگردانی حجت‌الاسلام‌‌والمسلمین محسن نقی‌زاده است که در آن به سبک زندگی برخی ائمه جمعه اشاره شده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، حجت‌الاسلام والمسلمین محسن نقی‌زاده کارگردان و تهیه‌کننده مستند «این منطقه آلوده به مین است» در گفت‌‌وگوی درباره اثر جدیدش چنین گفت : این فیلم از مهرماه سال جاری جلوی دوربین رفت و اواخر بهمن نیز با پایان تدوین آماده نمایش شد، قصه این فیلم درباره ائمه جمعه است. در این اثر سعی کرد‌ه‌ایم به برخی شبهات که در فضای مجازی مطرح می‌شود پاسخ داده شود، برای همین برخی از بخش‌های مستند، شکل انتقادی دارد و بخشی دیگر نیز نگاهی مثبت به موضوع دارد.

وی افزود: این فیلم به سفارش جای ساخته نشده است. درباره چرایی انتخاب این موضوع باید بگویم، روای این مستند حجت‌الاسلام والمسلمین سید مهدی صدرالساداتی عکسی را مشاهده کرد که در آن یکی از ائمه جمعه در حال پیاده شدن از ماشین مدل بالاست، اما وقتی او پیگیر این موضوع شد، جوابی دریافت نکرد! این موضوع دلیلی شد تا این مستند ساخته شود.

این فیلمساز ادامه داد: حساسیت موضوع به اندازه‌ای بود که برخی از ائمه جمعه حاضر به مصاحبه نمی‌شدند. این عدم همکاری در شرایطی است که برخی از روحانیون که ما با آن‌ها گفت‌وگو کردیم درباره این مسئله انتقاد داشتند.

این فیلمساز ادامه داد: در کنار نقد‌های مطرح شده ما به الگو‌های خوب هم توجه کرده‌ایم، تا نگاهی جامع‌نگر داشته باشیم و افراد را قضاوت نکنیم. برای نمونه در این مستند به امام جمعه آبادان و خرمشهر هم پرداخته‌ایم. این‌ها به لحاظ زندگی شخصی الگو‌های بسیار موفقی هستند که خوشبختانه توانستیم با آن‌ها گفت‌وگو کنیم.

نقی‌زاده در پایان اعلام کرد: این مستند قرار است روز دوشنبه ۲۰ اسفندماه، در تالار اندیشه حوزه هنری با حضور علاقه‌مندان رونمایی شود.

منبع
خبرگزاری ایکنا
برچسب ها
نمایش بیشتر

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن