مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستندمصاحبه

مستندی از تحول افراد در پیاده روی اربعین؛ «عقیل» رویکردی انسانی دارد

کارگردان مستند «عقیل» گفت: این اثر با تکیه بر نقش پیاده‌روی اربعین در تحول انسانی ساخته شده و این تحول در موکب‌ها مبنای ساخت این مستند بوده است.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، «بهزاد شیخ» کارگردان مستند «عقیل» در گفت و گویی اظهار کرد: بسیاری از پدیده‌های اجتماعی و مناسبتی بستری را فراهم می‌کنند که افراد را به یک تحول و دگرگونی درونی برسانند که معمولا شاهد بروز بیرونی آن نیز خواهیم بود. البته برخی از این پدیده‌ها براساس همین تحول انسانی بنا شده و یا قسمت اعظم آن را شامل می‌شوند.

وی ادامه داد: ایده این مستند در من پس از گفت وگو با کسانی شکل گرفت که از تغییر نگرش پس از پیاده‌روی اربعین صحبت می‌کردند. این مستند نیز با تکیه بر نقش پیاده‌روی اربعین و موکب‌ها در تحول انسانی ساخته شده است.

این مستندساز ادامه داد: از لحاظ فرمی این مستند در قالب مستند-داستانی قرار دارد و روایت داستانی در بستر مستند شکل می‌گیرد. البته ساخت این مستند در این فرم سختی‌های زیادی را می‌طلبید اما بهر حال با همه این سختی‌ها تصویربرداری در ایران و عراق به اتمام رسید. اکنون نیز با اتمام مراحل فنی این مستند آماده نمایش است.

وی افزود: زیارت اربعین یک حرکت بزرگ جهان شیعه است که به نمادی برای اتحاد و همبستگی نه فقط شیعیان، بلکه همه جهانیان، از مذاهب، قومیت‌ها و ملیت‌های مختلف تبدیل شده و تصویری بسیار زیبا از اتحادی انسانی را ترسیم می‌کند. امیدوارم این مستند زیبایی‌های این مسیر، کمک و همدلی در فضای موکب‌ها و تحول انسانی را نشان داده باشد.

بهزاد شیخ تصریح کرد: بر خود فرض می‌دارم که از کلیه کسانی که ما را در تهیه این مستند یاری نمودند، همچنین از موکب ستاد اجرایی امام(ره) در شلمچه که قسمت زیادی از تصویربرداری ما در آنجا انجام شده تشکر کنم.

امیر حسن خواجوی تهیه کننده مستند عقیل نیز با اشاره به اهمیت اکران این مستند در فضای عمومی خاطرنشان کرد: امیدوارم توانسته باشیم تا پیام اصلی این اثر که همانا رشد و بالندگی انسان در مسیر معنویت است را به بهترین شکل به تصویر بکشیم.

بهزاد شیخ کارگردان، امیرحسن خواجوی تهیه کننده، عقیل بهرامی روایتگر و مجتبی حسن زاده تصویربردار مستند عقیل می‌باشند.

منبع
خبرگزاری فارس
برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن