مجله نقد فیلمگردی
اخبارسینمای مستند

حضور مستند آشو در دو جشنواره بین‌المللی میلنیوم و فرایبورگ

مستند «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی و تهیه‌کنندگی مریم نقیبی موفق به حضور در جشنواره‌های معتبر خارجی شد.

به گزارش بلاگ سینمامارکت، مستند کوتاه «آشو» به کارگردانی جعفر نجفی و تهیه‌کنندگی مریم نقیبی در دوازدهمین جشنواره بین‌المللی «میلنیوم» و سى‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللى «فرایبورگ» حضور دارد.

مستند کوتاه «آشو» پس از حضور در جشنواره‌هاى بین‌المللى و داخلى و کسب جوایز متعدد این بار در بخش رقابتى (چشم انداز جوانان) دوازدهمین جشنواره بین‌المللى فیلم مستند «میلنیوم» که از ٨ الى ١۶ فروردین ۹۹ در شهر بروکسل کشور بلژیک برگزار مى‌گردد حضور خواهد داشت.

این مستند کوتاه همچنین در بخش رقابتى سى‌و‌چهارمین جشنواره بین‌المللى فیلم «فرایبورگ» در حالى حضور دارد که به دلیل مسائل و مشکلات بوجود آمده بر اثر شیوع ویروس کرونا، جشنواره بصورت غیرحضورى برگزار و تنها فیلم‌ها توسط داوران بازبینى و راى داده خواهد شد؛ این جشنواره پیش از این قرار بود از ١ الى ٩ فروردین ٩٩ در شهر فرایبورگ کشور سوییس برگزار گردد.

مستند «آشو» پیش‌تر در پنج جشنواره بین‌المللی فیلم‌های مستند «بیگ‌اسکای»، «تسالونیکی»، «لایپزیگ»، «ایدفا» و «سینماحقیقت» به نمایش درآمده و برنده جوایزی شده بود.

آشو چوپان است و دور از هر شهر بزرگی در دل طبیعت زندگی می‌کند، رویای بزرگ او بازیگری است. فیلمساز که مشخص است فضا، محیط و شخصیت‌ها را خوب می‌شناسد به زندگی خصوصی آشو سرک کشیده و بازیگوشانه برش‌هایی از این زندگی ظاهرا ساده اما بسیار عمیق را به تصویر می‌کشد.

فیلم، سرگرم‌کننده و تاثیرگذار است و بیش از همه این‌ها انعکاسی درست از زندگی نوجوانی است که در طبیعت رشد کرده، هوشی فوق‌العاده و طنزی غریزی دارد. «آشو» فیلمی حرفه‌ای است و خامدستی‌های یک اثر تجربی و کوتاه کمتر در آن دیده می‌شود. فیلمی با شروعی خوب و پایانی هوشمندانه. «آشو» از معدود فیلم‌های ایرانی است که زندگی روستاییان را پر از زیبایی، اصالت و درخشندگی نشان می‌دهد.

برچسب ها
نمایش بیشتر

همچنین بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن